24.09.2014 u 17:45

• +8

1/16 završnice Hrvatskog nogometnog kupa, NK Ponikve - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

Dinamo je prošao u osminu finala Kupa nakon što je slavio u Gajnicama protiv Ponikvi 2:1. U sjajnoj atmosferi hrvatski prvak se mučio, ali i je i uspio preokrenuti vodstvo motiviranog domaćina

Više od dvije tisuće ljudi se natiskalo na tribinama, a domaći dečko iz Gajnica i bivši prvotimac Dinama, Zagreba i Rijeke Hrvoje Štrok je naglasio: 'Ovo je najveći dan u povijesti kvarta.'

Atmosfera je bila vrhunska, pravi nogometni praznik, a totalna ludnica je nastala u 15. minuti, kada je domaćin poveo poslije greške Ibaneza koju je iskoristio Klarić.

'Ajmo naši, Dinamo se plaši', čula se pjesma domaćih navijača.

Ponikve su se hrabro držale, ali u u 34. minuti probijen je njihov zid. Bila je to dubinska lopta za Henriqueza, a čileanski napadač donio je izjednačenje.

U nastavku su gosti očekivano dominirali, ali nisu ni Ponikve bile bezopasne - mogle su šokirati Dinamo i u nastavku. To se ipak nije dogodilo, a u 75. minuti zadnja linija niželigaša je pogriješila i Vukojević je to nemilosrdno kaznio za konačnih 1:2.

PONIKVE: Orlović - Krajcar, Janjić, Miklečić, Katić (od 83. Čagalj) - Ezgeta, Štimac, Gusković, Klarić, Smok (od 69. Sastić), Rašić
DINAMO: Ježina - Boras, Sigali, Taravel, Ibanez - Machado (od 46. Antolić), Vukojević, Andrijašević (od 23. Goncalo) - Ćorić (od 64. Fernandes), Henriquez, Pjaca