PLAY OFF EUROPSKE LIGE

Pogledajte Rakitićevu golčinu; Kelava 'popio' tricu

22.08.2013 u 23:25

Nakon što je poljski Slask poveo golom Paixaoa u 16. minuti, hrvatski je reprezentativac prekrasnim pogotkom iz slobodnjaka, u 36. minuti dvoboja, pogodio za izjednačenje odnosno početak preokreta. U drugom dijelu Sevilla je utrpala još tri komada i stigla do uvjerljive pobjede 4:1

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je, uz dvostrukog strijelca Nijemca Marka Marina, prvo ime svoje Seville u dvoboju protiv Slaska.
Hrvatski vratar Ivan Kelava nije se dobro proveo u četvrtak, tijekom prve utakmice 4. pretkola nogometne Europa lige. Tri je puta donedavni vratar Dinama morao po loptu u svoju mrežu.

Slovan iz Libereca je režirao jedno od većih iznenađenja, te je na Friuli stadionu pobijedio favorizirani Udinese 3:1. Hrvatski nogometaš Renato Kelić je odigrao svih 90 minuta za goste.

Rybalka je pogotkom donio prednost svojoj momčadi u 16. minuti, a za Udinese je izjednačio Gabriel Silva u 35. minuti. No, u nastavku su gosti postigli još dva gola i time sasvim približili Slovan jednoj od skupina Europa lige.

Dva su hrvatska vratara sudjelovala u utakmici Vojvodine i Šeriffa. Domaću je mrežu čuvao Matej Delač, a gostujuću Vjekoslav Tomić. Svaki je primio po jedan pogodak, a zadovoljniji mogu bitii gosti koji su uz to izdržali s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme.

Prvi put je u službenoj utakmici pogodak za svoj novi klub, Fiorentinu, zabio Mario Gomez, a njegova je momčad s 2:1 bila bolja od Grasshoppersa u Zürichu.

Gruzijski Dila Gori, pobjednik nad Hajdukom, je minimalno poražen u Beču od Rapida (1:0), dok je Apoel izvukao 1:1 kod Waregema. Za goste je posljednjih sedamnaest minuta odigrao hrvatski nogometaš Mario Budimir.