sažetak samo za vas

Pogledajte najzanimljivije detalje Dinamove drame u Cluju: obranjeni penal Livakovića, isključenje Theophilea, gol za produžetak, 11-erce...

27.08.2020 u 08:05

Nogometaši Dinama znali su da ih kod Cluja očekuje težak posao žele li do trećeg pretkola Lige prvaka. A željeli su. No, da će biti baš toliko drame, nisu sigurno mogli ni pretpostaviti. No, cilj su ostvarili, odigrali su gotovo 70 minuta s igračem manje, a potom nakon 11-eraca upisali pobjedu 8:7 (6:5; 2:2) i plasirali se u 3. pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka

Otputovao je Dinamo u Rumunjsku s ulogom favorita. Ali kako se je igrala samo jedna utakmica, uz to na gostujućem terenu, protiv suparnika koji je prošle europske sezone ostvario zavidne rezultate, pa i namučio budućeg pobjednika Europske lige, Sevillu, bilo je jasno da Dinamo neće imati lagan posao.

Na kraju se to i ostvarilo, jer trostruki uzastopni prvak Rumunjske pokazao se kao čvrsta momčad, spremna doći do cilja na sebi svojstven način. Istina, u najavama se govorilo kako igraju čvrst, pomalo ružan nogomet, no nije bilo uopće negledljivo što su Rumunji pokazali.

Osim toga, pokazali su i karakter, jer Dinamo je u dva navrata vodio, a igrači Dana Petrescua izgarali su do zadnje sekunde, pa su i u sudačkoj nadoknadi, stigli do izjednačenja koje im je osigurao Hrvat Gabriel Debeljuh.

Pri tom valja spomenuti kako je Dinamo od 51. minute, pa do kraja produžetka, odnosno punih 70 minuta igrao s igračem manje, kako je Dominik Livaković obranio penal, ali onda i u raspucavanju s bijele točke, kada su domaćini imali meč- loptu popravio grešku Gojaka.

Sve u svemu, prava drama, koju možete pogledati u sažetku. I uživati, posebno ako ste navijač 'modrih'.