BUNDESLIGA

Pogledajte fenomenalnu asistenciju Borne Sose u pobjedi Stuttgarta, Kramarićev Hoffenheim se nije proslavio

20.03.2022 u 08:26

Nogometaši Stuttgarta slavili su u 27. kolu Bundeslige kod kuće protiv Augsburga s 3:2, a asistenciju za prvi gol domaćih ubilježio je hrvatski reprezentativac Borna Sosa

Sosa je 44. minuti namjestio gol Antonu za 1:1, no u sudačkoj nadoknadi prvog dijela gosti su preko Gregorischa opet došli u vodstvo. Stuttgart je ipak uspio preokrenuti u drugom dijelu golovima Marmousha (79) i Tiaga (85).

Sosa je odigrao cijeli susret za momčad iz Baden Wurttemberga, koja je pobjegla sa dna ljestvice i sada je 14.

Hoffenheim, koji se bori za Ligu prvaka, je 0:3 izgubio u Berlinu kod Herthe, a Andrej Kramarić je odigrao cijeli susret. Hertha je upisala sedmu pobjedu od početka prvenstva i trenutno je 16. na ljestvici s 26 bodova, dok je Hoffenheim šesti s 44 boda. Herthi su pobjedu donijeli Niklas Stark u 42., Ishak Belfodil u 64. minuti i Lukas Tousart u 74. minuti.

Asistenciju Borne Sose pogledajte OVDJE!

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Mainz, koji je kod kuće slavio protiv Arminije s 4:0, a tri od četiri pogotka postigao je iz jedanaesterca. Mainz je poveo već u prvoj minuti golom Jonathana Burcardta, a pobjedu u drugom poluvremenu potvrdili su Musa Niakhate, Burcardt i Marcus Ingvartssen iz jedanaesteraca. Momčad iz Mainza je deveta na ljestvici s 37 bodova, dok je Arminia pretposljednja s 25.

Bayern je u Muenchenu slavio s 4:0 protiv Uniona i povećao prednost u odnosu na Borussiju Dortmund ponovno na sedam bodova.

Bayern nije imao problema s Berlinčanima, a u strijelce su se upisali Kingsley Coman (16), Tanguy Kouassi (25) i dvaput Robert Lewandowski (45penal, 47). Lewandowski je petu sezonu zaredom zabio najmanje 30 golova, nešto što je samo Gerd Müller uspio ranije učiniti.

Bayern je protiv Uniona odigrao i svoju 1935. bundesligašku utakmica, čime je na listi svih vremena pretekao vodećeg Werdera iz Bremena (1.934), koji je lani ispao.

Freiburg je odigrao samo 0:0 s posljednjeplasiranim Greuther Furthom. Freiburg je četvrti na ljestvici njemačkog prvenstva s 45 bodova, a Greuther Fuerth posljednji sa samo 15 osvojenih bodova.