MANDŽO DOBIO KONKURENTA

Pogledajte Bayernovo 'gaženje' i euro-gol Kaloua

08.11.2012 u 00:30

Bayern je bez prehlađenog Marija Mandžukića u sastavu protiv Lillea vodio 5:0 već u 33. minuti kada je Claudio Pizarro kompletirao hat-trick. Upravo je peruanski napadač zamijenio Mandžukića u vrhu napada bavarskog sastava. Četvrti je to najbrže postignuti hat-trick u povijesti Lige prvaka

Po jedan su gol za Bayern zabili Bastian Schweinsteiger, Arjen Robben i Toni Kroos, dok je kapetan Philipp Lahm upisao tri asistencije. Prethodno je toliko puta asistirao za gol sveukupno u posljednjih pet sezona najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja.

Zanimljivo, dva je gola Bayern zabio iz slobodnog udarca, a strijelci su bili Scheweinsteiger i Robben. Nizozemcu je uvelike pomogao odbijanac od živog zida kojim je proslavio jubilarnu stotu utakmicu u dresu Bayerna.

Ipak, za najljepši trenutak susreta zaslužan je napadač Lillea Salomon Kalou koji je u 57. minuti dalekometnim udarcem ljevicom savladao Mnauela Neuera uz pomoć grede i postigao počasni gol za francuski sastav.