POSTAO BOMBARDER

Pogedajte neobranjiv gol Modrića za preokret Reala!

17.03.2013 u 20:19

Madridski Real se nakon velikih pobjeda protiv Barcelone i Manchestera vratio obvezama u španjolskoj Primeri, i u odličnom dvoboju na svom Bernabeuu svladali su Mallorcu rezultatom 5:2 (1:2)

Mallorca je krenula odlučno i već u šestoj minuti na dodavanje bivše Barcelonine mlade zvijezde Giovannija dos Santosa Nsue je zabio za 0:1. Činilo se da će gol Higuaina slomiti otpor gostiju, no već u 21. minuti Alfaro ih je vratio u vodstvo i Mallorca je na odmor otišla sa prednošću od 2:1.

No kraljevi nisu paničarili. Vratili su se na teren i u samo 12 minuta pregazili protivnika. Izjednačio je Ronaldo, a gol za vodstvo Reala zabio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji se tako priključio seriji naših igrača koji su zabijali uoči ultravažnog ogleda sa Srbijom u Maksimiru. Nakon gola odluke na Old Traffordu Luka je zabio novi sjajan gol, ovaj puta je vratara svladao s više od 20 metara i srčano proslavio novo remek djelo.

Kako i ne bi. Uoči utakmice koju superiskusni kapetan Srna zove utakmicom karijere (osvajao naslove s Hajdukom i europske sa Šahtarom. Dapače, digao gomilu pehara) Luka je postao i 'bombarder'. Uvijek mu se spočitavao slab šut kao kariku koja mu nedostaje da bi bio apsolutna svjetska klasa. Sve drugo ima. I sad uoči utakmice protiv Srbije zabije dva gola koja mijenjaju percepciju. Zabio je već i Izraelu takav, nekoliko i za Tottenhama, pa i za Dinamo u Zadru, ali u dvije u nizu nije nikada ni blizu.

Ne samo šut, i prvi dodir bio je neobranjiv. Ispucanu loptu savršenim si je štopanjem dao u for taman da izbjegne nalet braniča, a već sa drugim odaslao je neobranjiv šut. Kapa do poda majstore, možda i najljepši gol u karijeri. I to ne za 6:1 nego za 3:2 u preokretu. Ovoga vikenda zabijali su i Olić i Jelavić, Mandžukić se odmorio, a tu je uvijek i Eduardo. Ako je Petrić negdje tek peta špica (uz odličnog mladog Kalinića) onda protivnik ima mjesta za strah. I bolje momčadi od Srbije. Još kada je za donošenje lopte zadužen Luka Modrić...

Do kraja dvoboja Higuain je zabio svoj drugi gol, a u strijelce se u nadoknadi vremena upisao i Benzema i Real je na kraju slavio s vrlo uvjerljivih 5:2.