BIATLON

Pobjede Kati Wilhelm i Christoph Sumanna

  • Autor: Hina
  • Zadnja izmjena 11.01.2009 18:22
  • Objavljeno 11.01.2009 u 18:22
Christoph Sumann

Christoph Sumann

Izvor: Reuters / Autor: -

jemica Kati Wilhelm i Austrijanac Christoph Sumann pobjednici su utrka biatlonaca za Svjetski kup održanih u Oberhofu u nedjelju

Wilhelm je bila najbolja u utrci biatlonki na 12,5 kilometara s masovnim startom, ona je zadanu dionicu pretrčala za 39:55,6 minuta pogodivši pritom 18 od 20 meta zbog čeg aje morala trčati dva kaznena kruga od po 150 metara. Drugo mjesto sa 5,8 sekundi zaostatka uz također dva promašaja zauzela Ruskinja Olga Medvedceva, dok je treća bila Šveđanka Helena Jonsson sa 11,8 sekundi zaostatka i također dva promašaja.

Sumann je u utrci biatlonaca s masovnim startom na 15 km bio najbrži s vremenom 38:11,9 minuta pogodivši 18 od 20 meta. Drugo mjesto sa 9,7 sekundi zaostatka i isto tako dva promašaja zauzeo je Šveđanin Carl Johan Bergman, dok je treći bio Norvežanin Ole Einar Bjorndalen, koji je također imao dva promašaja, sa 9,9 sekundi zaostatka za Sumannom.

REZULTATI,
BIATLONKE, 12,5 km:

1. Kati Wilhelm (Njem) 39:55,2/2 promašaja
2. Olga Medvedceva (Rus) +5,8/2
3. Helena Jonsson (Šve) 11,8/2
4. Magdalena Neuner (Njem) 13,2/5
5. Svetlana Slepcova (Rus) 23,5/4
6. Kaisa Makarainen (Fin) 32,5/3
7. Natalija Levčenkova (Mol) 39,4/1
8. Jekaterina Jurjeva (Rus) 46,0/4
9. Marie Laure Brunet (Fra) 51,8/2
10. Tora Berger (Nor) 54,8/3

REDOSLIJED U SVJETSKOM KUPU:
1. Svetlana Slepcova (Rus) 401
2. Jekaterina Jurjeva (Rus) 371
3. Helena Jonsson (Šve) 331
4. Magdalena Neuner (Njem) 289
5. Kati Wilhelm (Njem) 287
6. Albina Ahatova (Rus) 287
7. Tora Berger (Nor) 280
8. Martina Beck (Njem) 278
9. Andrea Henkel (Njem) 266
10. Liu Xianying (Kin) 256

BIATLONCI, 15 km:
1. Christoph Sumann (Aut) 38:11,9/2
2. Carl-Johan Bergman (Šve) +9,7/2
3. Ole Einar Bjorndalen (Nor) 9,9/2
4. Emil Hegle Svendsen (Nor) 24,9/3
5. Maksim Čudov (Rus) 27,3/4
6. Andrej Derizemlja (Ukr) 36,4/3
7. Michael Roesch (Njem) 37,6/4
8. Halvard Hanevold (Nor) 37,9/1
9. Dmitrij Jarošenko (Rus) 39,0/3
10. Sergej Novikov (Bje) 42,2/0

REDOSLIJED U SVJETSKOM KUPU:
1. Tomasz Sikora (Polj) 364
2. Emil Hegle Svendsen (Nor) 358
3. Maksim Čudov (Rus) 302
4. Ole Einar Bjorndalen (Nor) 288
5. Carl-Johan Bergman (Šve) 287
6. Michael Greis (Njem) 281
7. Alexander Os (Nor) 276
8. Björn Ferry (Šve) 265
9. Christoph Sumann (Aut) 245
10. Ivan Čerezov (Rus) 228

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi