u formi su

Pobjeda uoči gostovanja na Maksimiru; Viktorija uvjerljiva u derbiju češkog prvenstva

17.02.2019 u 20:16

Suparnik zagrebačkog Dinama u šesnaestini finala Europske lige, Viktorija je u derbiju 21. kola češkog prvenstva u Plzenu pobijedila vodeću Slaviju 2:0 smanjivši zaostatak na tri boda...

Pobjedu Viktoriji donijeli su Toma Chory golom u 44. minuti, te Jean Beauguel koji je zabio za konačnih 2:0 u 82. minuti.

Trener aktualnog češkog prvaka Pavel Vrba odmorio je nekoliko igrača koji su u četvrtak igrali protiv Dinama. Nisu nastupili prvi golman Matus Kozačik, napadač Ubog Ekpai, te veznjak Aleš Čermak. Tomaš Chory i Joel Kayamba su igrali sat vremena, dok je Beaugel ušao u igru u 60. minuti.

• +12
Viktoria Plzen - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Slavija i dalje vodi na ljestvici s 52 boda, Viktorija na drugom mjestu ima 49 bodova, dok je Banik iz Ostrave treći s 38 bodova.

Viktorija je u prvom susretu pobijedila Dinamo 2:1, a uzvrat je u četvrtak 21. veljače u Zagrebu.