KAPITAL ZA ČEŠKU

Pobjeda u finalu: Samoborke na korak do raja

06.05.2013 u 09:53

U prvom susretu finala Challlenge kupa rukometašice ZRK Samobora su u dvorani OŠ Bogumila Tonija pobijedile češki DHK Banik Most 24:20 (16:10)

Najbolje igračice u redovima Samoborki bile su sjajna vratarka Lidija Radovanović sa 17 obrana, Tea Golubić sa devet, te Ivana Lovrić sa šest golova. Kod Čehinja najbolje su bile Petra Benuskova i Michaela Janauskova sa po pet golova.

Odabranice trenerice Dubravke Tunjić odigrale su sjajno prvo poluvrijeme tijekom kojeg su imala i osam golova viška, a na odmor su otišle s prednošću 16:10. U nastavku susreta vodeća momčad češkog prvenstva je odigrala daleko bolje i u 53. minuti je smanjila na samo pogodak zaostatka (19:18). Ipak, u završnici utakmice Samoborke su na krilima pune i bučne dvorane uspjele izboriti veliku pobjedu sa četiri gola razlike.

Uzvratni susret, u kojem Samoborke imaju priliku za prvi europski trofej u povijesti, je 12. svibnja u Mostu s početkom u 12.30 sati.