ŠTO je to?

Imaju li ovakve utakmice smisla? Evo kakvi su se šokantni rezultati dogodili na rukometnom prvenstvu Južne i Srednje Amerike

07.10.2021 u 11:50

U tijeku je Prvenstvo Južne i Srednje Amerike za rukometašice, a na njemu od prvih utakmica ima malo neobičnih rezultata u kojima prednjači reprezentacija Bolivije

Ovo je drugo izdanje ovog natjecanja, a to je ujedno kvalifikacijski turnir za SP na koje će se plasirati prve tri reprezentacije. O kvaliteti dovoljno govori podatak da je na prvenstvu tek šest ekipa, trebalo je biti sedam, ali Nikaragva nije imala novca na put, a igra se sistemom svatko sa svakim.

I u prva dva kola bilo je nevjerojatnih rezultata, razlika između pojedinih reprezentacija je ogromna, ali što je previše – previše je!

Bolivija je slovila za najslabiju reprezentaciju, a to se pokazalo i nakon što je svatko odigrao po dvije utakmice. Bolivijke su prvo stradale od Argentine 57:2, a na poluvremenu je bilo 32:1. Da, nije greška u 60 minuta su zabile tek dva pogotka. Sve su to amaterke kojima je rukomet tek hobi i rekreacija.

U drugom susretu na prvenstvu protiv domaćina Paragvaja bilo je još gore, doduše tresle su mrežu devet puta (na poluvremenu tri), ali su zato primile čak 71 pogodak.

Da zbrojimo, dvije utakmice 11 golova dale, primile čak 128, a tek slijedi utakmica Bolivije s favoritom turnira Brazilom...