MAXTV PRVA LIGA - 34. kolo

Pobjeda koja Rijeci jamči prvi, povijesni naslov

17.05.2017 u 22:00

Nogometaši Rijeke uspjeli su nakon niza od 1151 dana bez pobjede u Koprivnici svladati Slaven Belupo 2:0. Ono što je još važnije za Kekovu momčad jest da ponovno ima pet bodova prednosti pred Dinamom, a do kraja prvenstva još su dva kola

Nogometaši Rijeke na korak su do prvog, povijesnog naslova prvaka. Jer do kraja prvenstva preostala su dva kola, a prednost pred Dinamom velikih je pet bodova.

• +8
Slaven Belupo - Rijeka, 34. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Strahovali su Riječani od gostovanja u Koprivnici, u kojoj su zadnju pobjedu ostvarili još u proljeće 2014. godine, međutim igra Kopićeve momčadi bila je daleko od one kojom bi se zaustavila zahuktala i goropadna Rijeka.

Već su uvodne minute jasno sugerirale tko je gazda na terenu, a još kada je Franko Andrijašević u 14. minuti odlično iskoristio Vešovićevo dodavanje prsima nakon ubačaja Žute, pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno.

Najbolju prigodu u prvom dijelu za domaće je propustio realizirati Heber, odnosno Prskalo mu je zaustavio udarac, a nakon toga opet je sve bilo u režiji Kekovih igrača.

Promašivali su i Ristovski i Andrijašević, ali u završnici prvog dijela, nakon duge lopte, koju je loše izbio domaći branič Melnjak, Vešović je zabio za 2:0.

U drugom dijelu gotovo identična slika na terenu, barem što se posjeda lopte tiče, s time što su rijetke pokušaje domaćih sjajno zaustavljali gostujući stoperi Župarić i Elez.

Samim time ni Prskalo nije imao previše posla, a onda je i igra Rijeke naprijed bila nešto mirnija te je jedinu pravu priliku u samoj završnici propustio u pogodak pretvoriti Franko Andrijašević.

U sljedećem kolu Rijeka može i teoretski potvrditi svoj prvi naslov prvaka. Najjednostavnije, ako pobijedi Cibaliju. Iako do naslova može i ako Dinamo ne pobijedi u Osijeku.