maxtv derbi tjedna

Pobjeda Dinama; Gavranović i Olmo u maglovitom derbiju presudili Osijeku

04.11.2018 u 20:24

U derbiju 13. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Osijek 2:0. Utakmica je odigrana na granici regularnosti jer je Gradski vrt zavila gusta magla, a golove za Dinamo zabili su Gavranović i Olmo

Dinamo je i nakon gostovanja na stadionu Gradski vrt ostao neporažen. Premda je domaćin imao nekoliko sjajnih prilika, bodove su osvojili gosti. Hrvatski prvak je do pobjede došao po iznimno teškim uvjetima, posebice u drugom dijelu kada je magla prekrila osječki travnjak.

U prvom dijelu utakmice Osijek je bio konkretniji i opasniji. U 18. minuti Grgić je izvrsno ubacio za Lončara koji je pucao glavom, lopta bi sigurno ušla u gol, ali je na gol-liniji pogodila - Marića.

Potom je u 23. minuti Kamenar izveo korner, Gutieri je prebacio loptu glavom, a potom Škorić s manje od dva metra puca preko praznog gola... Nakon toga je nesretni Marić u 26. minuti napravio sjajan posao, oslobodio se pratnje, zaobišao je i istrčalog Livakovića, ali iz teške situacije je uspio pogoditi samo vanjski dio mreže.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, NK Osijek - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

U nastavku se na teren u Gradskom vrtu spustila gusta magla, suci su razmišljali i o prekidu utakmice, no ona je ipak nastavljena iako na granici regularnosti.

Dinamo je poveo praktički ni iz čega u 64. minuti golom Marija Gavranovića. Amer Gojak je dobro pucao s nekih 17 metara, Marko Malenica je odbio loptu na koju je natrčao Gavranović i precizno pogodio desni kut za vodstvo 'modrih'.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

Osijek je mogao izjednačiti u 88. minuti, glavom je sjajno pucao Danijel Lončar ali je pogodio prečku. Odmah nakon toga je Olmo bio u sjajnoj prilici, prebacio je Malenicu, ali i njegova je lopta pogodila gredu.

Španjolac je na kraju, u 94. minuti, ipak uspio zabiti. U kontri je pobjegao obrani domaćih i lako svladao nemoćnog Malenicu.

Gorica-Hajduk1:1
Osijek-Dinamo Zagreb0:2