ht prva liga

Sjajna Gorica s igračem manje izdržala pritisak Hajduka i nastavila uspješan niz

04.11.2018 u 17:39

U susretu 13. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Gorica i Hajduk odigrali su bez pobjednika, 1:1. Hajduk je od 43. minute imao igrača više nakon što je isključen Čagalj, no kronično neefikasni 'bili' nisu znali iskoristiti i kapitalizirati brojčanu prednost...

Bila je to sjajna nogometna nedjelja u Velikoj Gorici. U goste je stigao Hajduk, a domaćini su baš za ovaj susret 'tempirali' još jednu proslavu - službeno puštanje u rad reflektora na gradskom stadionu ŠRC Velika Gorica.

Uz sve to, novi prvoligaš Gorica je najugodnije iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva, a Hajduk se pomalo počeo izvlačiti iz teške rezultatske krize. Sve je govorilo kako nas očekuje spektakl, 'bili' su stigli sa željom da se osvete za poraz iz sredine kolovoza kad je Gorica na Poljudu slavila 2:0.

Tako je i počelo, već od prve minute obje su momčadi krenule bez previše kalkulacija. Jairo je za Hajduk zaprijeti u trećoj minuti, a onda su se 'ukazali' domaćini.

Gorica je povela u 14. minuti utakmice, bio je to stvarno sjajan gol jednog od najboljih igrača Hrvatski Telekom Prve lige, Nigerijca Iyayia Atiemwena. Što je samo napravio popularni Beli u toj akciji 'bilima'! Prvo je prodao 'tunel', progurao je loptu kroz noge Juriću te se sjurio pored Ismajlija i Borje Lopeza koji su ga mogli samo ispratiti pogledom, a onda odmjerenim udarcem zabio pored nemoćnog Blaževića... Majstorski rad najboljeg igrača Gorice vrijedi pogledati nekoliko puta.

Gorica – Hajduk 1:0, Atiemwen 14’ Izvor: Društvene mreže

Kronično neefikasni Hajduk je uspio izjednačiti u 32. minuti preko Jaira. Bradarić je ubacio s desne strane, stoper Gorice Muhammed bio je neoprezan i nije na vrijeme krenuo na tu loptu. Iz drugog je plana natrčao Jairo, nadskočio je Muhammeda i glavom zabio za izjednačenje.

Gorica – Hajduk 1:1, Jairo 32’ Izvor: Društvene mreže

U samoj završnici prvog poluvremena kapetan Gorice Čagalj napravio je veliku glupost i svoje suigrače ostavio na cjedilu. Neoprezno je i sasvim nepotrebno džonom startao na Bradarića, a sudac Jović bez razmišljanja i potpuno opravdano mu je pokazao izravni crveni karton.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

U nastavku je Hajduk pokušao pritisnuti domaćina i iskoristiti igrača više, ali napadačka kriza 'bilih' traje i dalje. Gorica se sjajno branila, a od svih pokušaja Hajduka treba istaknuti slobodan udarac Jardija iz 62. minute kada je domaći golman Kahlina tu loptu 'izvukao' ispod prečke i izbio u korner. Pokušao je nešto kasnije i Borja Lopez glavom, te Ivanovski... Sve je to redom lako branio Kahlina.

Gorica je tako nastavila sjajan niz od tri pobjede i sada remija, dok Hajduk za pobjedu u HT Prvoj ligi ne zna još od 23. rujna, povezali su 'bili' od tada dva poraza i tri remija...

• +15
Gorica - Hajduk, 13. kolo HT Prve lige, 2018/19. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Napomenimo kako na ovoj utakmici nije bilo pripadnika Torcide. Naime, njih 450 stiglo je pred stadion, no Gorica im je još ranije omogućila kupnju tek 200 ulaznica za ovu utakmicu... Svi nikako nisu mogli ući na stadion te su odlučili da zbog toga nitko od njih - u znak solidarnosti - neće ući na tribine.

Gorica-Hajduk1:1
Osijek-Dinamo Zagreb17:30