EUROLIGA

Po 12 koševa Tomića i Hezonje u trijumfu protiv Zvezde

23.01.2015 u 23:00

Hrvatski košarkaški reprezentativci Ante Tomić i Mario Hezonja imali su zapaženu ulogu u 92-77 domaćoj pobjedi Barcelone protiv Crvene zvezde u susretu 4. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige, obojica su postigla po 12 koševa, a Tomić je dodao i 10 skokova, te četiri asistencije, a Hezonja pet skokova i dvije asistencije.

Tomić je na terenu proveo 23 minute i imao šut za dva 5-9, a 4-4 za slobodna bacanja, dok je Hezonja igrao 17 minuta i šutirao 2-5 kako za dva tako i za tri, te 2-2 s linije slobodnih bacanja.

Alex Abrines bio je sa 15 pogodaka najefikasniji kod Barcelone, a Jaka Blažič sa 13 kod Crvene zvezde.

Barcelona je sada na omjeru pobjeda i poraza 2-2, dok je Crvena zvezda izgubila sva četiri susreta.

Na vrhu je Real Madrid s četiri pobjede ispred Maccabija koji je na omjeru 3-1.

Anadolu Efes je pretpio visok 90-109 poraz na gostovanju kod Nižnjeg Novgoroda u susretu 4. kola skupine F i to ponajviše zbog izuzetno loše igre u obrani u prvom poluvremenu u kojemu je primio čak 65 poena (65-47). Dario Šarić je za turski sastav igrao 15 minuta i postigao osam koševa (šut za dva 1-3, trica 1-2, slobodna bacanja 3-4) uz šest skokova i četiri asistencije, dok je Amerikanac s hrvatskim državljanstvom Dontaye Draper za 22 minute ubacio sedam poena (šut za dva 1-1, trica 1-4, slobodna bacanja 2-2) uz po jedan skok i asistenciju. Oba sastava sada su na omjeru 2-2.

Na vrhu skupine F su CSKA i Olympiakos sa po četiri pobjede, CSKA je još u četvrtak nadigrala Unicaju sa 101-74, dok je Olympiakos u petak svladao Laboral Kutxu sa 76-64.