MAXtv PRVA LIGA

Pjacin pogodak donio tri boda Dinamu u maglovitom Osijeku

13.12.2015 u 11:25

Nakon serije loših rezultata i lanjskog straha da će i ove sezone do zadnjeg kola strepiti za ostanak, u Osijeku se atmosfera naglo popravila. Pobjeda na gostovanju u Zagrebu protiv najvećeg konkurenta je praktički riješila pitanje prvoligaškog statusa. Uistinu se nemogućim čini da Zagreb nadoknadi zaostatak do kraja sezone. Protiv Dinama tako mogu odigrati bez ikakvog opterećenja

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
---------------------------------------------------------------

Osijek
: Mikulić - Arsenić, Lukić, Lesjak, Špičić - Kurtović - Šorša, Šarić, Škorić, Grgić - Perošević
Dinamo: Eduardo - Pinto, Goncalo, Pivarić - Rog, Machado, Ćorić, Antolić - Pjaca, Henriquez, Fernandes

90'+2 KRAJ UTAKMICE
90'+1 Štrkalj ušao, Špičić izašao
79' - Pavičić puca s ruba 16-erca ali Mikulić hvata loptu
76' - Matasu žuti karton
72' - Machado je izveo slobodni udarac, s lijeve strane od Osijekova 16-erca, ali ubačaj je bio neupotrebljiv pa nije bilo ni opasnosti po Osijekov gol
69' - Domagoj Pavičić ulazi, Ante Ćorić izlazi
62' - slobodni udarac za Dinamo, ali lopta odlazi preko gola
61' - Peroševićev udarac otišao je pokraj gola Dinama
55' - Alen Grgić izašao, Nikola Matas ušao
53' - osim magle, sada i dim od baklji dodatno pogoršava vidljivost
53' - Eduardo ispred Peroševića
52' - nakon ubačaja iz slobodnog udarca netko od Dinamovih igrača pucao je pokraj gola
51' - sudac Zebec pokazao je žuti karton Kurtoviću zbog laganog dodira Ćorićeve noge
46' - sudac Zebec ipak je odlučio nastaviti dvoboj u Osijeku; Fernandes je izašao, a ušao Benković

KRAJ POLUVREMENA

45' - slobodnjak za osijek, ali Lesjak je bio u zaleđu
42' - GGGOOOLLL - odlična akcija Marka Pjace, koji prolazi 'kroz0 četvroicu domaćih igraća i zabija pod prečku

41' - počela se spuštati magla... Vidljivost je slabija
40' - drugi oštriji start Roga, ali sudac ni ovog puta ne pokazuje Dinamovim igračima žuti karton
36' - Fernandesov pravovremeni pas za Ćorića, no njegov je udarac uz dodir Mikulića otišao pokraj gola
32' - nekoliko Pjacinih minijatura, ali bez već učinka
30' - Machadov slobodnjak prošao je par centimetara iznad gola
25' - Mikulić izbacuje Pjacin ubačaj u korner; Ćorić je uspio izboriti i treći uzastopni korner
23' - nova opasnost pred golom Dinama, Škorić je poslao povratnu loptu no ispred Grgića do nje je stigao Eduardo
21'- Pjacin dobar prolazak po lijevoj strani, a na njegov ubačaj domaćini izbijaju u korner
18' - odlična prigoda za Osijek - Perošević je ubacio a Škorić je s 11 metara pucao pokraj gola; mogao je Eduarda pitati kamo da puca
15' - kontra Dinama, ali Lukić izbacuje ispred Henriqueza
12' - na ubačaj iz slobodnog udarca Antolić je riskantno vratio loptu Eduardu
11' - neujednačen sudački kriterij, sada je Pivarić rukama zaustavio Grgića, ali Dinamov igrač oprošao je bez kartona
 9' - zbog prekršaja nad Fernandesom Arsenić je od suca Zebeca dobio žuti karton
 7' - zasad bez konkretnih prilika, iako se igra brzo
 1' - počela je utakmica u Gradskom vrtu