WTA LINZ

Donna Vekić pridružila se Petri Martić u drugom kolu

07.02.2023 u 23:59

Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA - 34.) izborila je nastup u drugom kolu WTA 250 turnira u austrijskom Linzu, gdje je u utorak u meču prvog kola svladala 23-godišnju španjolsku kvalifikanticu Marinu Bassols (WTA - 128.) sa 6:1, 7:5 za 81 minutu igre. Nakon Petre Martić plasman u 2. kolo WTA turnira u Linzu izborila je i druga hrvatska tenisačica Donna Vekić.

Martić je projurila prvim setom, u kojem je povela sa 4:0 pa izgubila servis, da bi s dva osvojena gema zaredom osvojila prvu dionicu meča nakon pola sata igre.

Drugi set je bio izjednačen do rezultata 5:5. Martić suparnici nije dopustila nijednu priliku za 'break', a u zadnja dva gema meča Španjolka je osvojila samo jedan poen.

Hrvatska reprezentativka je meč završila sa 11 asova i četiri realizirane prilike za oduzimanje servisa osvojivši 26 poena na reternu.

Martić je u Linzu postavljena za 6. nositeljicu, a za plasman u četvrtfinale će igrati protiv Belgijke Alison Van Uytvanck (WTA - 76.) koja je sa 7:6 (3), 6:2 nadigrala Čehinju Lindu Noskovu. Hrvatska tenisačica u međusobnim dvobojima vodi 2:0.

Vekić je turnir otvorila pobjedom protiv 81. tenisačice svijeta Njemice Tamare Korpatsch sa 7:6 (4), 6:1.

U prvom setu obje su tenisačice držale svoje servise do trinaeste igre, premda je Korpatsch imala i set loptu, te četiri break lopte, ali ih nije iskoristila. Odluka je pala u tiebreaku. Donna je povela sa 4:1, Njemica je smanjila zaostatak na samo poen razlike (3:4, 4:5), no Vekić je zatim nanizala dva boda za 7:4 i vodstvo od 1:0 u setovima.

Na otvaranju drugog seta Korpatsch je napravila break i povela sa 1:0, no Vekić je fantastično uzvratila sa šest gemova u nizu za 6:1 u drugom setu i ukupnu pobjedu.

Bio je to njihov prvi međusobni susret, a Vekić, koja je 33. tenisačica svijeta u 2. kolu čeka pobjednica susreta između Austrijanke Julie Grabher i Amerikanke Madison Brengle.