IZBJEGNUTA SENZACIJA

Patnje hrvatskog reprezentativca u Kupu kralja; prošli preko trećeligaša tek nakon crvenog kartona i produžetka

05.01.2023 u 19:17

Španjolska Osasuna izborila je plasman u osminu finala Kupa kralja nakon što je u susretu 16-ine finala nakon produžetaka pobijedila trećeligaša Gimnastic sa 2:1

Osasuna je povela u 16. minuti golom Kikea Garcije, a rezultat je izjednačio Pablo Fernandez u 78. minuti.

Isti je igrač šest minuta kasnije zbog prigovora zaradio crveni karton, a Osasuna je u 112. minuti stigla do nove prednosti nakon autogola Erica Montesa. U posljednjim trenucima susreta 'pocrvenio' je i gostujući veznjak Pablo Ibanez.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir je za Osasunu igrao od 79. minute.

Plasman u osminu finala izborio je i Real Betis koji je protiv četvrtoligaša Ibiza Islas Pitiusasa slavio sa 4:1.

Domaćin je poveo u 26. minuti golom Josea Bernala, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat sa četiri gola. Strijelci su bili Willian Jose (54, 81), Edgar Gonzalez (58) i Nabil Fekir (90+3).

U posljednjem susretu 16-ine finala večeras se sastaju trećeligaš Eldense i Athletic Bilbao.

Španjolski velikani Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Valencia i Sevilla ranije su izborili plasman u osminu finala.

REZULTATI, KUP KRALJA - 1/16 finala:

• Ibiza - Real Betis 1-4 (Bernal 26 / Jose 54, 81, Gonzalez 58, Fekir 90+3)
  • Gimnastic - Osasuna 1-2 (Fernandez 78 / Garcia 16, Montes 112)
  • Eldense - Athletic Bilbao (21.00)

Igrano u srijedu:

• Linares - Sevilla 0-5 (En Nesyri 38, 40, 74, Squadrone 57-ag, Lamela 69)
  • Pontevedra - Mallorca 0-2 prod. (Prats 97, Muriqi 104)
  • Logrones - Real Sociedad 0-1 (Navarro 33)
  • Real Oviedo - Atletico Madrid 0-2 (Llorente 24, Barrios 83)
  • Deportivo Alaves - Valladolid 1-0 (Sylla 11)
  • Intercity - Barcelona 3-4 prod. (Puig 59, 74, 86 / Araujo 4, Dembele 67, Raphina 77, Fati 104)

Igrano u utorak:

• Ceuta - Elche 1-0 (Rodri 44-11m)
  • Cacereno - Real Madrid 0-1 (Rodrygo 69)
  • Levante - Getafe 3-2 (Postigo 52, Munoz 62, Moraes 90+1 / El Haddadi 34, 56)
  • Sporting G. - Rayo Vallecano 2-0 (Milovanović 57, 88)
  • Espanyol - Celta 3-1 prod. (Puado 53, Darder 97, Melamed 118 / Paciencia 15)
  • Cartagena - Villarreal 1-5 (Vazquez 39 / Baena 49, Danjuma 56, Morales 60, Chukwueze 85, Capoue 90)
  • La Nucia - Valencia 0-3 (Kluivert 3, Moriba 31, Hugo Duro 72)