EUROPSKA LIGA

PAOK šokirao Tottenham, Modrić strijelac

30.11.2011 u 23:12

Nogometaši PAOK-a, Standarda, Atletico Madrida, Brage i ukrajinskog Metalista plasirali su se u sljedeću fazu Europske lige nakon utakmica 5. kola u srijedu

Najveće iznenađenje priredio je solunski PAOK, koji je s 2:1 slavio u Londonu protiv Tottenhama i prošao dalje. Grci su iznenadili Tottenham s dva zgoditka u prvih 13 minuta, a na 2:1 je smanjio Luka Modrić iz jedanaesterca u 38. minuti. I Modrić i Ćorluka su odigrali cijelu utakmicu. U ranije odigranoj utakmici ove skupine Rubin je u Kazanju s 4:1 slavio protiv Shamrock Roversa, te mu je u zadnjoj utakmici dovoljan bod u Solunu.

U skupini B Kopenhagen nije upsio pobijediti Vorsklu, pa je dalje prošao Standard koji je s 2:0 pobijedio Hannover. U skupini C su već ranije plasman dalje osigurali PSV Eindhoven i varšavska Legia.

Metalist je do prolaza u drugi krug došao domaćom pobjedom nad bečkom Austrijom (4:1) u skupini G, dok će kao drugi iz ove skupine najvjerojatnije proći AZ Alkmaar, koji je odigrao 0:0 na gostovanju kod Malmoea, a u zadnjem kolu dočekuje Metalist. Iz skupine H dalje je prošla portugalska Braga, koja je doma slavila protiv Birmingham Citya s 1:0, nakon što je igrač Engleza Nikola Žigić promašio penal u prvom dijelu. Šanse za prolaz ima i belgijski Club Brugges, koji je napravio senzaciju u Sloveniji. Naime, Maribor je protiv Belgijanaca do 68. minute vodio s 3:0, ali je sastav iz Bruggesa čudesno uspio doći do pobjede i vjerojatnog plasmana dalje. Atletico Madrid je slavio u Glasgowu kod Celtica s 1:0 i također osigurao prolaz, koji se smiješi i Udineseu, koji je odigrao 0:0 kod Rennesa. U zadnjem kolu u Udinama igraju Udinese i Celtic, koji mora pobijediti za prolaz.

Rubin Kazan - Shamrock Rovers 4:1
Tottenham - PAOK Solun 1:2

1. PAOK Solun* 5 3 2 0 9:5 11
2. Rubin Kazan 5 3 1 1 10:4 10
3. Tottenham 5 2 1 2 5:4 7
4. Shamrock Rovers 5 0 0 5 4:15 0