u boj, u boj za narod svoj!

Ovo su 'kauboji' koji će krenuti u borbu za plasman u Tokio; sve najbolje što hrvatski rukomet ima stiže na pripreme u Zagrebu

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 05.03.2021 13:59
  • Objavljeno 05.03.2021 u 13:59
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija okupit će se u Zagrebu u nedjelju (7. ožujka) i započeti s pripremama za kvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijske igre koji se igra u francuskom Montpellieru od 12. do 14. ožujka

Hrvatska se nalazi u skupini s Francuskom, Portugalom i Tunisom, a dvije najbolje reprezentacije iz skupine izborit će nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Svjetska rukometna federacija (IHF) objavila je da će glavni grad Crne Gore - Podgorica, biti domaćin kvalifikacijskog turnira broj 1,  koji se trebao održati u norveškom Trondheimu. Naime, budući da Norveška ima izuzetno stroge epidemiološke mjere, ta je zemlja morala otkazati domaćinstvo olimpijskog kvalifikacijskog turnira na kojem su trebali sudjelovati Norveška, Brazil, Čile i Južna Koreja. Treći turnir igra se u Berlinu (Njemačka, Švedska, Slovenija i Alžir).

Reprezentacija će boraviti i trenirati u Zagrebu do četvrtka, 11. ožujka, kad će otputovati u Montpellier.

Novi izbornik Hrvoje Horvat pozvao je sve najbolje što hrvatski rukomet trenutno ima, s izuzetkom ozlijeđenoga Luke Stepančića i pivota Marina Šipića

  • 1. MARIN ŠEGO – MONTPELLIER HB
  • 2. IVAN PEŠIĆ – HC MEŠKOV BREST
  • 3. MATE ŠUNJIĆ – US IVRY HANDBALL
  • 4. IVAN ČUPIĆ – RK VARDAR 1961
  • 5. ZLATKO HORVAT – RK METALURG SKOPJE
  • 6. MANUEL ŠTRLEK – TELEKOM VESZPREM HC
  • 7. DAVID MANDIĆ – RK PPD ZAGREB
  • 8. ŽELJKO MUSA – SC MAGDEBURG
  • 9. MARINO MARIĆ – MT MELSUNGEN
  • 10. ILIJA BROZOVIĆ – TSV HANNOVER -BURGDORF
  • 11. KREŠIMIR KOZINA – FRISCH AUP GOPPINGEN
  • 12. LUKA CINDRIĆ – BARCELONA
  • 13. DOMAGOJ DUVNJAK – THW KIEL
  • 14. IGOR KARAČIĆ – HC LOMZA VIVA KIELCE
  • 15. MARKO MAMIĆ – SCDHFK LEIPZIG
  • 16. HALIL JAGANJAC – RK NEXE
  • 17. IVAN MARTINOVIĆ – HC HANNOVER -BURGDORF
  • 18. DOMAGOJ PAVLOVIĆ – MT MELSUNGEN
  • 19. LUKA ŠEBETIĆ – TREMBLAY EN FRANCE HANDBALL
  • 20. ŠIME IVIĆ – HC ERLANGEN
  • 21. MATEJ HRSTIĆ – RK PPD ZAGREB
  • STRUČNI STOŽER:
  • 1. HRVOJE HORVAT, IZBORNIK
  • 2. MATIJA BILUŠIĆ, TRENER GOLMANA
  • 3. MILJENKO RAK, KONDICIJSKI TRENER
  • 4. GORAN KRUŠELJ, FIZIOTERAPEUT
  • 5. MATIJA RAJNOVIĆ, FIZIOTERAPEUT
  • 6. KREŠIMIR ROTIM, LIJEČNIK
  • 7. TOMISLAV KUKIN, LIJEČNIK
  • 8. IVICA UDOVIČIĆ, DIREKTOR SVIH NACIONALNIH SELEKCIJA
  • 9. IGOR VORI, SPORTSKI DIREKTOR MUŠKIH SELEKCIJA
  • 10. IVICA MARAŠ, GLASNOGOVORNIK I TEAM MANAGER
  • 11. ZDRAVKO MIRILOVIĆ, TEHNIKO