UTORAK - 20 SATI

Ovo je prvih 11 Dinama koji napadaju Bugare na Maksimiru; trener Ante Čačić na klupu poslao jednu od najvećih zvijezda u svlačionici

09.08.2022 u 06:22

Na Maksimiru se danas (20 sati, MAXSport 1) igra uzvratna utakmica trećeg pretkola Lige prvaka između Dinama i i Ludogoreca, a glavno pitanje kod većine navijača 'Modrih' je koji će sastav na teren od prve minute poslati trener Ante Čačić

Podsjećamo, u Bugarskoj je Dinamo slavio 2:1 i napravio ogroman korak prema play-offu Lige prvaka, ali u prvih 90 minuta nogometaši Ludogoreca su se pokazali kao opasan protivnik i zato u svlačionici hrvatskog prvaka nema podcjenjivanja. Greške nisu dozvoljene i u ovoj fazi natjecanja skupo se plaćaju.

'Očekujem stabilan i siguran Dinamo koji će imati veliku potporu navijača. Igrači su se nakon Varaždina uspjeli odmoriti. Ludogorec je protivnik za respekt, ali mi u utakmicu odlazimo odlučni da potvrdimo plasman u play-off Lige prvaka', rekao je Čačić i dodao:

'Neke stvari ne razumijem. Sve te stvari kreću iz pojedinih medija. Još nismo izgubili utakmicu, Dinamo sve drži pod kontrolom. Znam da je ljestvica kad je Dinamo u pitanju visoko podignuta. Slažem se da možemo bolje izgledati i izgledat ćemo. Na dobrom smo putu. Tolerancije prema Dinamu ne postoje, želi se napraviti nemir, stalna destrukcija. Sad sam ja na redu kad su kritike u pitanju, tko zna tko će biti sutra. Dinamo vuče cijeli hrvatski nogomet. Nitko nas neće uspjeti destabilizirati.'

Naravno, Dinamov trener zadržao je prvih 11 za sebe, ali prema zadnjim informacijama iz Maksimira prvih 11 trebalo bi biti: Livaković – Ristovski, B. Šutalo (Lauritsen), Perić, Ljubičić – Mišić, Ademi - Baturina, Ivanušec, Oršić – Drmić.

Konferencija za novinare Dinamovog trenera uoči uzvratne utakmice s Ludogorecom Izvor: Cropix / Autor: Ranko Šuvar / CROPIX

Dakle, 4-2-3-1, a najveća Čačićeva dvojba je na stoperskoj poziciji između Šutala i Lauritsena. Ozlijeđeni Menalo naći će se u kadru, čekat će svoju priliku s klupe, ali na travnjak će Čačić od prve minute poslati samo one potpuno spremne. Među njima nije Bruno Petković, napadač 'Modrih' nije u pravoj formi i svoje mjesto prepustio je Drmiću…

• +17
Trening Dinama uoči Ludogoreca Izvor: Cropix / Autor: Ranko Suvar / CROPIX

A što kažu u Ludogorecu?

'Odigrali smo dosta dobrih utakmica. Igrali smo dobro i u prvoj utakmici i protiv Dinama, samo nismo ostvarili pravi rezultat, to je nedostajalo. Imali smo prilika, ali nedostajali su golovi. Imamo kvalitetu, znanje i iskustvo da se nosimo ravnopravno s Dinamom i da na kraju izađemo kao pobjednici', jasan je bio trener Ludogoreca Ante Šimundža koji je dodao:

'Dinamo ima svoje mane, ali i puno kvalitetnih pojedinaca. Pokušat ćemo zaustaviti njihove dobre strane, a iskoristiti mane.'