ima li tko bolji?

Ovo je dokaz da je u Dortmund stigao vrhunski nogometaš, a tek mu je 19 godina

25.01.2020 u 12:03

Nogometaši Borussije iz Dortmunda u prvoj su utakmici 19. kola njemačkog prvenstva na svom terenu svladali Köln 5:1 (2:0).

Njemačko nogometno prvenstvo moglo bi biti vrlo zanimljivo, jer na vrhu se, unutar nekoliko bodova nalaze četiri momčadi. Vodeći je RB Leipzig, novi klub Danija Olma, a iza njega su Bayern, te dvije Borussije, iz Dortmunda i Mönchengladbacha.

U ovom su kolu prvi na teren izašli 'žuto-crni' iz Dortmunda, i na svojem su stadionu upisali uvjerljivu 5:1 pobjedu protiv Kölna.

S obzirom na veliku bodovnu razliku, rezultat je i očekivan, no navijače Borussije može razveseliti i činjenica da se novi igrač u njihovoj svlačionici, a riječ je o 19-godišnjem Norvežaninu Haalandu sjajno uklopio.

On je u dvije utakmice, s time da je u njima skupio tek 59 minuta, zabio čak pet golova. U debiju protiv Augsburga zabio je tri gola, a sada je pred svojim navijačima dodao još dva.

Čisto sumnjamo da je nekome trebalo manje minuta za pet golova u njemačkoj ligi.

Uistinu impresivan učinak za tako mladog igrača, koji je prije par tjedana u Borussiju stigao iz Salzburga.