veličanstvena pobjeda

Ovakvu reakciju trenera Manchester Uniteda nitko nije očekivao; zabili su šest golova Romi, a on kritizira igrače: Griješili smo kao školarci...

30.04.2021 u 09:37

Roma je stara mušterija 'crvenih vragova', u Rimu još pamte debakl od prije točno 14 godina kad su na Old Traffordu u četvrtfinalu Lige prvaka razbijeni 7:1. U četvrtak navečer, ponovno na Old Traffordu, ali sada u prvoj utakmici polufinala Europske lige 'crveni vragovi' su rasturili 'vučicu 6:2, a savršenu utakmicu odigrao je Edinson Cavani

Nakon prvih 45 minuta utakmice činilo se kako će Roma s Old Trafforda napokon otići neporažena. Dapače, imali su nogometaši Rome vodstvo 2:1 i ništa nije dalo naslutiti da im se u nastavku sprema totalni debakl.

No, od 46. minute na travnjaku Old Trafforda igrala je samo jedna momčad - Manchester United. Zabili su 'crveni vragovi' čak pet golova i na kraju u potpunosti deklasirali Romu.

Nakon utakmice trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer bio je poprilično suzdržan.

'Napravili smo dobar posao, bili smo vrlo dobri u drugom dijelu, ali ne mislim da je ovo gotovo. Svjesni smo Romine kvalitete...', kazao je Solskjaer kojeg je u veličanstvenoj pobjedi njegovih 'crvenih vragova' posebno razljutila igra u prvih 45 minuta:

'Roma je zabila dva gola iz dvije prilike u koje smo ih mi gurnuli... Te naše pogreške bile su na razini pogrešaka juniora ili školaraca! To se na ovoj razini natjecanja jednostavno ne smije događati. Dobra je stvar što nismo izgubili glavu već smo se pribrali na vrijeme.'

Nije želio otkriti što je kazao svojim igračima u svlačionici na poluvremenu, ali u nastavku je na teren istrčala neka druga momčad Manchester Uniteda. Željna krvi...

Posebno je nadahnut bio Edinson Cavani, Urugvajac je odigrao praktički savršenu utakmicu jer je izravno sudjelovao u četiri od šest golova svoje momčadi. Dva je gola zabio, a za još dva asistirao. I tako samo zadao nove glavobolje Solskjaeru jer je nedavno najavio kako ne zna hoće li i sljedeće sezone ostati u redovima 'crvenih vragova'.

• +13
Manchester United - Roma (polufinale Europske lige) Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

'On zna kako ja razmišljam, zna da bih volio da ostane. Nije samo strijelac, on za nas radi puno više, središnja je figura koja uključuje druge u igru. Oduševljen sam njime i dajem sve od sebe da ga imamo i sljedeće godine. Govorim mu da je Old Trafford potpuno drugačiji s navijačima, a Manchester sjajno mjesto za život. Rezultati koje postižemo mi u tome pomažu', optimističan je Solskjaer kojemu je savršeno jasno kakav je klasni napadač El Matador.

Dva je gola zabio i Bruno Fernandes, a u strijelce se nakon više od mjesec dana posta napokon upisao i Paul Pogba.

'Rezultat je dobar, ali nije gotovo. Moramo se usredotočiti na drugu utakmicu i odigrati u jednako dobrom izdanju. U prvom dijelu smo imali dvije pogreške i primili dva gola. Bili smo pogubljeni nakon drugog gola', iskreno je priznao Pogba te otkrio što se događalo u svlačionici 'crvenih vragova' na poluvremenu utakmice:

'Na poluvremenu smo rekli da ćemo ispraviti stvari, da ćemo sve pojednostaviti. Svi smo zatim bili motivirani da Romi zabijemo što više golova. I uspjeli smo...'