NEVJEROJATNA PRIČA

Ovako debitirati za veliki klub sa 17 godina? Kao u bajci!

23.12.2013 u 07:20

Ljubitelji nogometa u nizozemskom Kerkradeu su ove nedjelje svjedočili mini čudu u sklopu 18. kola Eredivisije...

Aktualni prvak Ajax gostovao je kod Rode i u 80. je minuti gubio s 1-0. Tada je u igru ušao 17-godišnji Jairo Riedewald, kojem je to ujedno bio debi u amerstardamskom velikanu. Iako igra na poziciji lijevog bočnog, Riedewald je u 88. i 92. minuti susreta postigao dva pogotka i plasirao svoj sastav na vrh prvenstvene ljestvice, koji sada dijeli s Vitesseom.

Sigurnu je pobjedu upisao i PSV, koji je pred svojim navijačima slavio protiv ADO Den Haaga s 2-0. Susret je bio riješen u prvom poluvremenu, koje je momčad Philippa Cocua dobila s 2-0. Jurgen Locadia je doveo svoju momčad u vodstvo u 33. minuti, nakon što je uspješno realizirao jedanaesterac koji je skrivio vratar Gino Coutinho i pritom zaradio crveni karton. Locadia je u smiraju prvog poluvremena postavio konačan rezultat utakmice svojim drugim pogotkom.

PSV je pobjedom skočio na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice s 26 bodova, 11 manje od vodećeg dvojca Ajaxa i Vitessea.