NBA LIGA

Oslabljeni Spursi prejaki za Atlantu, Clippersi nezadrživi

20.01.2013 u 09:26

Dvije ponajbolje momčadi Zapadne konferencije NBA lige, San Antonio Spursi i Los Angeles Clippersi, slavili su pobjede u subotu navečer odigranim utakmicama.

Košarkaši LA Clippersa savladali su kod kuće Washington Wizardse 94:87, dok su Spursi u gostima bili bolji od Atlante 98:93.

Clippersi su protiv Wizardsa slavili usprkos slabom postotku šuta iz igre od 36.6% u povratničkoj utakmici Chrisa Paula (propustio tri utakmice zbog ozljede desnog koljena). Upravo je playmaker Clippersa bio i njihov najbolji igrač, te je ubacio 22 koša uz 11 asistencija. Isto tako, u završne 3 minute i 14 sekundi Paul je ubacio 7 koševa i najzaslužniji je za četvrtu uzastopnu pobjedu svog kluba, 24. u zadnjih 27 susreta i poboljšanje domaćeg omjera na 19-4. Najveću pomoć Paul je imao u Blakeu Griffinu (17 koševa i 11 skokova), dok je kod Wizardsa najbolji sa 24 koša bio John Wall

Iako su igrali bez Tima Duncana (pošteda) i Manua Ginobilija (zadnja loža), Spursi su slavili na gostovanju kod Atlante nošeni Tonyjem Parkerom. Francuski je playmaker susret završio s 23 koša i 12 asistencija, a dobro je odigrao i Matt Boner zabivši 17 koševa ušavši s klupe u 14. gostujućoj pobjedi ove sezone (najbolje u ligi). Kod Atlante su se istaknuli Josh Smith s 21 košem i Al Horford s 15 skokova.

Tri utakmice zaredom Chicago Bullsi igrali su produžetke. Nakon što su slavili u dodanom vremenu protiv Toronta i Bostona u subotu su kod kuće izgubili od Memphisa 85:82.

Memphis je u drugom poluvremenu imao 17 koševa prednosti, da bi se Bullsi uspjeli vratiti i izboriti dodatnih pet minuta. No, Grizzliesi su ondje ipak uspjeli vratiti propušteno iz regularnog dijela i slaviti ponajprije zahvaljujući Marcu Gasolu (19 koševa) i Zachu Randolphu (19 koševa i 13 skokova). Kod Bullsa, koji su igrali bez ozlijeđenog Luola Denga (zadnja loža), najefikasniji je bio Jimmy Butler s 18 koševa, 8 skokova i 3 ukradene lopte u svom prvom startu susreta u karijeri, dok je Carlos Boozer ubacio 17 koševa uz 14 skokova, ali i 5 izgubljenih lopti. Zanimljivo je kako trener Bullsa Tom Thibodeau u zadnje 22 minute igre nije uvodio startnog centra Joakima Noaha (10 koševa i 5 skokova) iako ovaj nije bio ozlijeđen.

Golden State Warriorsi pobijedili su na gostovanju kod New Orleans Hornetsa 116:112 zahvaljujući učinku Jarreta Jacka. Svom bivšem klubu Jack je ubacio 25 koševa uz 12 asistencija, uključujući 7 koševa u zadnje 52 sekunde susreta. Klay Thompson bio je najučinkovitiji igrač Warriorsa s 29 koševa (učinak sezone), od kojih je 24 zabio u prvom poluvremenu. Kod Hornetsa su se istaknuli Eric Gordon s 23 koša i Anthony Davis s 20 koševa i 12 skokova.

Minnesota Timberwolvesi savladali su u svom Target Centeru Houston 92:79 i tako nanijeli Rocketsima sedmi uzastopni poraz. U ogledima protiv momčadi Zapadne konferenciji Houston je sad na mizernom omjeru 1-11, a tim da su jedinu pobjedu ostvarili upravo protiv Minnesote u gostima 26. prosinca.

Iako je Minnesota bila desetkovana ozljedama (Kevin Love, Nikola Peković, Aleksej Šved, Chase Budinger, Brandon Roy i Malcolm Lee), te je nije vodio glavni trener Rick Adelman, uspjeli su doći do pobjede ponajprije zahvaljujući novopridošlim igračima koji su potpisali 10-dnevne ugovore, Chrisu Johnsonu i Mickaëlu Gelabaleu. Spomenuti je dvojac, naime, ubacio prva 23 koša u četvrtoj četvrtini za Minnesotu i povećao njihovo vodstvo sa 3 na 15 koševa.

Podsjećamo, Gelabale je donedavni igrač zagrebačke Cedevite, a svoj debitantski susret za Minnesotu je završio sa 11 koševa i 4 skoka. Najbolji kod Timberwolvesa bio je Andrej Kirilenko s 21 košem i 11 skokova, dok je kod Houstona James Harden upisao 18 koševa, 7 skokova i 5 asistencija.

NBA liga, subota:

Atlanta - San Antonio 93:98 (Smith 21k, 8s / Parker 23k, 12a, Splitter 14k, 7s)
Charlotte - Sacramento 93:97 (Walker 14k, 10a / Thornton 18k, Cousins 17k, 10s)
Chicago - Memphis 82:85, produžetak (Boozer 17k, 14s / M. Gasol 19k, 8s, Randolph 13k, 19s)
Minnesota - Houston 92:79 (Kirilenko 21k, 11s, Ridnour 16k / Harden 18k, 7s, 5a)
New Orleans - Golden State 112:116 (Gordon 23k, Davis 20k, 12s / Thompson 29k, Jack 25k, 12a)
Utah - Cleveland 109-98 (Foye 20k, Favors 19k, 8s / Waiters 23k)
Portland - Milwaukee 104:110 (Lillard 26k, 10a / Jennings 30k, 8a, Ilyasova 27k, 14s)
LA Clippers - Washington 94:87 (Paul 22k, 11a, Griffin 17k, 11s / Wall 24k, 6a)