MAXtv PRVA LIGA - 9. KOLO

Osijeku velika pobjeda uz euro-gol Aljoše Vojnovića!

18.09.2016 u 21:48

Nogometaši Osijeka očekivano su pobijedili Split sa 3:0 i s tri nova boda privremeno preuzeli vrh tablice. Nešto kasnije Rijeka je deklasirala Dinama te preskočila Ocijek. Slavonci se pak mogu tješiti da su ispred Dinama

U pretposljednjoj utakmici 9. kola MAXtv Prve HNL, Osijek je s dva gola Vojnovića i jednim Peroševića pobijedio Split s 3:0.

Osijek je tako nastavio sjajnu seriju te nakon prošlotjedne pobjede nad Dinamom u Zagrebu, potvrdio da dosadašnji rezultati više nisu plod slučajnosti. Split je pak bez pobjede od ožujka i ostao je prikovan za dno tablice.

Domaćini su bili kudikamo bolji, no nekoliko prilika ostalo je neiskorištenih, a od onih koje su bile izažene svakako je Peroševićeva iz 21. minute, kada je vratar Duka sjajno reagirao na njegov udarac glavom.

U 28. minuti iz daljine je pak Splitovom golmanu zaprijetio Mioč, a najizgledniju priliku u drugom dijelu još jednom je propustio Perišić.

Ovog puta to je bio lijep udarac s nekih 20-ak metara, ali koji je otišao pokraj gola.

U 67. minuti sudac Mlakar procijenio je da je Jakić nepropisno rukom zaustavio loptu na putu prema golu i pokazao na bijelu točku, s koje je precizan bio Perošević.

Na 2:0 povisio je Aljoša Vojnović u 83. minuti, kada je sjajno reagirao i glavom u mrežu pospremio centaršut Barišića. Isti igrač zaključio je utakmicu u 88. minuti prekrasnim golom petom.

Split je, pak, u dva navrata tražio kazneni udarac, ali dojam je da je sudac Mlakar oba puta ispravno procijenio - prvo da je Matas bez prekršaja zaustavio Pešića te u drugom dijelu kada je start nad Merajićem izvukao van 16-erca.

Osijek Split 3:0
Rijeka Dinamo Zagreb 19:00