trijumf protiv Rijeke

Osijek preokretom u derbiju ostvario ključnu pobjedu i bacio Hajduku rukavicu u lice

15.05.2019 u 21:54

Nogometaši Osijeka u derbiju 34. kola HT Prve lige pobijedili su na Gradskom vrtu Rijeku rezultatom 2:1 i tako gotovo osigurali nastup u Europi te nastavilu utrku s Hajdukom za treće mjesto na ljestvici...

Kad je bilo najvažnije, momčad Dine Skendera ostvarila je ključnu pobjedu ove srijede i došla jako blizu plasmanu u kvalifikacije za Europsku ligu ovog ljeta. U derbiju na svom stadionu na Gradskom vrtu iako su gubili Osječani su uspjeli osvojiti važna tri boda te nastaviti utrku s Hajdukom za treće mjesto, uz komotnu prednost pred Goricom koja polako zaostaje.

• +3
HT Prva liga, 34. kolo: Osijek - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

No, Bišćanova Rijeka definitivno je mogla više izvući iz ovog susreta. Već u 11. minuti gosti su poveli, zahvaljujući Antoniju Čolaku koji je poentirao glavom nakon ubačaja Mamića.

U 24. minuti Osječani su ipak uzvratili. Pilj je ubacio s desne strane, a Mirko Marić našao se na pravom mjestu i u stilu pravog centarfora atraktivno zakucao loptu u mrežu.

Ključan trenutak susreta dogodio se u 38. minuti kada je Domagoj Pavičić dobio drugi, isključujući žuti karton, a Rijeka ostala s igračem manje.

Osijek je to iskoristio na početku drugog dijela, kada je Marić ponovo reagirao na pravi način na loptu koja se odbila od grede nakon udarca Ejupija. Bio je to njegov 18. gol u sezoni čime se vratio na vrh ljestvice strijelaca HT Prve lige.

Do kraja susreta Riječani nisu uspjeli uzvratiti pa je Osijek otišao na 59 osvojenih boda, koliko ima i Hajduk, dva kola prije kraja. Gostuje u sljedećem kolu protiv Gorice i bit će mu dovoljan i bod da osigura nastup u Europi, a ako mu to ne uspije, ima popravni ispit u završnom kolu protiv Intera na svom stadionu...