'modrima' nova pobjeda

Dinamo bez milosti, san Gorice o nastupu u Europi sada je gotovo neostvariv

15.05.2019 u 19:51

U dvoboju 34. kola HT Prve lige nogometaši Dinama na Maksimiru su pobijedili Goricu rezultatom 3:1 te tako goste udaljili od pozicija koje vode u Europu sljedećeg ljeta...

Gorica nije uspjela kreirati senzaciju. Ove srijede na Maksimiru Dinamo koji je već osigurao naslov prvaka nije imao milosti te je nanio bolan poraz momčadi Sergeja Jakirovića koja će u završna dva kola jako teško Osijeku ili Hajduku preoteti mjesto koje vodi u Europu.

• +5
HT Prva liga, 34. kolo: Dinamo - Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Dvoboj na Maksimiru počeo je kišom golova. U 17. minuti krasno je po desnoj strani prošao Atiemwen probio i onda preciznom loptom pronašao Nikolu Moru kojem nije bilo teško zabiti iz blizine i dovesti Dinamo u vodstvo.

Četiri minute kasnije Atiemwen je ponovo započeo jednu akciju, nastavili su Oršić i Leovac, a na povratnoj lopti Dani Olmo uz pomoć bloka svladao je Kahlinu.

U 25. minuti Gorica je uspjela uzvratiti, nakon što je Ndiaye dobro pratio akciju Lovrića i prisebno savladao Livakovića.

Do kraja prvog dijela Petković je u 36. minuti pogodio vratnicu nakon ubačaja Olma, dok su s druge strane prijetili Miya, Lovrić i Ndiaye, no rezultat se do odmora više nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme Dinamo je otvorio čvrstom igrom i dominacijom. U 66. minuti Suk je igrao rukom u kaznenom prostoru, ali Kahlina je odličnom obranom zaustavio penal Brune Petkovića i tako zadržao Goricu u utakmici.

Četiri minute kasnije isti igrač izašao je sam pred golmana Gorice, ali Kahlina ga je ponovo zaustavio.

U 72. minuti Marin Leovac je ipak sve riješio, prekrasnim volejem kojeg ni Kahlina ni njegov branič nisu uspjeli zaustaviti.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, što znači da je Dinamo ostvario svoju 27. pobjedu u sezoni, a Gorica ostaje peta, sa zaostatkom za Hajdukom koji je porastao na gotovo nedostižnih šest bodova, a ni Osijek s kojim igra u sljedećem kolu neće biti lako preskočiti...