ht prva liga

Osijek dočekuje 'farmaceute', a Hajduk stiže na Šubićevac; evo gdje gledati današnje utakmice 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 29.01.2022 11:53
  • Objavljeno 29.01.2022 u 11:53
Marko Livaja protiv Šibenika

Marko Livaja protiv Šibenika

Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL

Subota nam u 21. kolu Hrvatski Telekom Prve lige donosi dva zanimljiva susreta. Na teren će prvo Osijek i Slaven Belupo (15 sati, Arenasport 3, MAXtv), a potom igraju Šibenik i Hajduk (17.05 sati, Arenasport 3, MAXtv)

Nogometaši Osijeka u nastavku sezone dočekuju Slaven Belupo (15 sati, Arenasport 3, MAXtv). Zbog smrtnog slučaja u obitelji na klupi neće biti Nenad Bjelica, zamijenit će ga Rene Poms i Nino Bule.

'Nenadu i njegovoj obitelji izražavamo iskrenu sućut, a zbog tog gubitka on neće biti s nama u susretu sa Slaven Belupom. No život mora ići dalje, mi smo profesionalci i odradit ćemo posao najbolje što možemo i bez njega', kazao je Nino Bule te najavi susret s 'farmaceutima':

'Nijednom kada smo ove sezone igrali protiv Koprivničana nije nam bilo lako. U Osijeku su oba susreta završila bez golova, što dovoljno govori koliko ćemo zahtjevan zadatak imati. Nekakva sigurna formula za pobjede ne postoji, jer da je ima, svi bi se njome koristili. Neće nas zavarati stanje na tablici. U biti, Koprivničani taj susret mogu odigrati bez nekakvog posebnog pritiska jer im ne visi nikakav mač nad glavom. Na isti način trebali bismo i mi razmišljati. Ni nama ne visi mač nad glavom, ali jako želimo pobijediti i dobro otvoriti sezonu.'

Osijek u ovom trenutku ima čak 21 bod više od Slaven Belupa, a trener 'farmaceuta' Zoran Zekić je oprezan.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

'Osijek se bori za naslov, favorit je' kaže Zekić i dodaje:

'Međutim, nogomet je zanimljiv i sve je moguće. Dat ćemo sve od sebe da budemo što bolji i konkurentniji, ne samo sad nego i u ostatku prvenstva.'

A u popodnevnom terminu nas čeka susret Šibenika i Hajduka (17.05 sati, Arenasport 3, MAXtv).

'Sretan sam što danas imam sve igrače na raspolaganju. Ne mogu reći da su svi na optimalnoj razini, jer korona je ostavila različite posljedice na različite igrače, ali situacija je zadovoljavajuća', kazao je trener Hajduka Valdas Dambrauskas koji se osvrnuo na utakmicu protiv Šibenika koji je ostao bez najboljeg igrača Marina Jakoliša:

  • +22
  • +19

Hajduk - Varaždin, prijateljska utakmica, 2022.

Izvor: Cropix / Autor: Paun Paunovic / CROPIX

'Što se tiče Šibenika, nikada nije lako izgubiti najboljeg igrača, ali ja uvijek kažem da je gubitak jednog igrača mogućnost da se netko drugi nametne. Šibenik će sigurno biti motiviran, jer ovo je nova godina i novi izazovi, pogotovo s novim trenerom. Ali mi smo Hajduk, rastemo kao momčad i jedino što trebamo napraviti jest pokazati to na terenu. Ne mislimo da će biti lako, ali vjerujemo u naše mogućnosti.'

Trener Šibenika Ferdo Milin je istaknuo:

'Protiv Hajduka samo hrabro. Protivnik će nam diktirati sustav odnosno napravit ćemo promjene na terenu da izazovemo neke poremećaje u protivničkoj ekipi. S obzirom na rivalitet i naboj koji je prisutan, veselim se toj utakmici i da će se sve na kraju završiti pozitivno za nas', zaključio je Milin. 

Hrvatska 1. liga

Osijek-Slaven Belupo15:00
Šibenik-Hajduk17:05
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb19124340
2.Rijeka20124440
3.Osijek20117240
4.Hajduk19105435
5.Gorica2085729
6.Lokomotiva2066824
7.Šibenik20641022
8.Slaven Belupo20541119
9.Istra 196120531218
10.Hrvatski dragovoljac2014157

Sljedeće utakmice

30.1.Lokomotiva-Hrvatski dragovoljac
30.1.Dinamo Zagreb-Rijeka
4.2.Slaven Belupo-Šibenik
5.2.Gorica-Hajduk
5.2.Rijeka-Lokomotiva

Pratite nas na društvenim mrežama:

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!