NBA

Odlični Stoudemire, LeBron nadmašio Kobea

20.03.2010 u 11:18

Amare Stoudemire ubacio je 44 koša, što mu je ovosezonski rekord, za pobjedu Phoenix Sunsa protiv Utah Jazza 110:100

To je bila 11. pobjeda Sunsa u posljednjih 14 utakmica i sada imaju minimalni zaostatak za Utahom u borbi za četvrto mjesto u Zapadnoj konferenciji NBA lige. Kod Utaha Carlos Boozer upisao je 23 koša i 16 skokova.

Chicago Bullsi su na domaćem terenu poraženi od vodeće momčadi lige Cleveland Cavaliersa sa 85:92. Ključnu ulogu odigrao je LeBron James, koji je u posljednjih šest minuta zabio 11 koševa. Najbolji igrač lige na kraju se zaustavio na 29 poena, 11 skokova i 7 asistencija.

Ujedno, LeBron James, koji ima 25 godina i 79 dana, nadmašio je Kobea Bryanta i postao je najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je zabio 15 tisuća koševa u karijeri.

Boston Celticsi su u gostima svladali Houston Rocketse 94:87 i tako su prekinuli Houstonov niz od četiri pobjede. Kod Bostona najbolji su bili Paul Pierce sa 26 i Ray Allen sa 19 poena.

Atlanta je u produžetku svladala Charlotte Bobcatse 93:92, a junak susreta bio je Joe Johnson, koji je zabio pobjednički koš sa zvukom sirene. Johnson je zabio 18 koševa, a od toga 16 ih je ubacio u zadnjoj četvrtini i produžetku.

Rezultati košarkaške NBA lige:

Indiana Pacers - Detroit Pistons 106:102
Toronto Raptors - Oklahoma City Thunder 89:115
Atlanta Hawks - Charlotte Bobcats 93:92 (produžetak)
New York Knicks - Philadelphia 76ers 92:88
Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 85:92
Houston Rockets - Boston Celtics 87:94
San Antonio Spurs - Golden State Warriors 147:116
Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 108:114 (2 produžetka)

4. Portland 42 28 .600 5 1/2
5. Minnesota 14 56 .200 33 1/2