afrički kup nacija

Odion Ighalo s dva gola i asistencijom izbacio branitelja naslova i odveo Nigeriju u četvrtfinale

06.07.2019 u 20:51

Nogometaši Nigerije plasirali su se u četvrtfinale Afričkog prvenstva nakon što su u subotu u osmini finala u Aleksandriji svladali branitelje naslova Kamerun sa 3-2, a junak susreta bio je bivši napadač Watforda Odion Ighalo.

U utakmici punoj preokreta povela je Nigerija golom Odiona Ighala u 19. minuti.

No, pred kraj prvog poluvremena uslijedio je preokret i Kamerun dolazi u vodstvo 2-1, a strijelci su bili Stéphane Bahoken (42) i Clinton N'Jie (44).

Odion Ighalo ponovno je strijelac u 64. minuti za poravnanje 2-2, a u 66. Ighalo je asistirao Alexu Iwobiju za pobjedu Nigerije 3-2.

Nigerija će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika dvoboja između Egipta i Južne Afrike (21 sat).