francuska liga

Nula u derbiju 'žirondinaca' i Marseillea, 'sveci' i 'lavovi' doživjeli poraze

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 02.02.2020 23:28
  • Objavljeno 02.02.2020 u 23:28
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: NICOLAS TUCAT / AFP / Profimedia

U susretu 22. kola francuskog nogometnog prvenstva Bordeaux i Marseille su odigrali bez golova...

Za Bordeax je Toma Bašić bio u početnoj postavi, a igrao je do 84. minute, dok je Duje Ćaleta-Car odigrao cijelu utakmicu za gostujući sastav.

Bašić je u 74. minuti imao sjajnu priliku, ali je pogodio vratnicu.

U ranije odigranim susretima Nica je pobijedila Lyon 2:1, dok je Mez porazio St. Etienne 3:1.

  • +5
  • +2

Ligue 1, Bordeaux - Marseille

Izvor: Profimedia / Autor: NICOLAS TUCAT / AFP / Profimedia

Junak utakmice u Nici bio je danski napadač Kasper Dolberg koji je zabio oba gola za domaći sastav. U 33. minuti je zabio za 1:0, a u 63. minuti i za 2:1. Pogodak za 'lavove' zabio je Toko Ekambi u posljednjim trenucima prvog dijela.

Metz je daleko lakše nego što se očekivalo slavio protiv St. Etiennea 3:0. Dva gola je zabio Opa Nguette (44, 70), a jedan Mouhamadou Diallo (63), dok je u posljednjim trenucima susreta Romain Hamouma zabio za 'svece' i tako samo ublažio poraz.

Francuska 1. liga

Nice-Lyon2:1
Metz-St. Etienne3:1
Bordeaux-Marseille21:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Paris Saint Germain22181355
2.Marseille21126342
3.Rennes22124640
4.Lille22104834
5.Montpellier2296733
6.Lyon2295832
7.Reims2288632
8.Nice2295832
9.Nantes221021032
10.Strasbourg22931030
11.Angers2286830
12.Bordeaux2185829
13.Monaco2285929
14.Brest2277828
15.St. Etienne22841028
16.Metz2268826
17.Dijon22661024
18.Amiens22471119
19.Nimes22461218
20.Toulouse22341513

Sljedeće utakmice

4.2.Monaco-Angers
4.2.Lille-Rennes
4.2.Nantes-Paris Saint Germain
5.2.Reims-Nice
5.2.Montpellier-Metz
5.2.Nimes-Dijon
5.2.Lyon-Amiens
5.2.Brest-Bordeaux
5.2.Toulouse-Strasbourg
5.2.St. Etienne-Marseille