ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Novi posrtaj Barcelone na Camp Nou; mjeru Kataloncima uzela Valencia; Atletico Madrid sam na vrhu; poraz Real Sociedada

19.12.2020 u 18:29

Nogometaši Barcelone nisu uspjeli doći do pobjede na svom stadionu u dvoboju 14. kola španjolskog prvenstva u kojem su odigrali s Valencijom 2:2

Gosti su poveli u 29. minuti pogotkom Diakhabyja, a u zadnjim trenucima prvog dijela izjednačio je Leo Messi. Vratar Valencije Domenech obranio je Argentinčev udarac s bijele točke, ali je Messi prvi došao do odbijene lopte i glavom ju poslao u mrežu.

Barcelona je povela u 52. minuti pogotkom Arauja, ali Valenciji je bod donio Maxi Gomez golom za 2:2 u 69. minuti.

• +5
Barcelona - Valencia, Primera, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Enric Fontcuberta

U prvoj subotnjoj utakmici madridski Atletico je na svom stadionu sa 3:1 nadigrao Elche i privremeno se izdvojio na vrhu ljestvice.

Luis Suarez je postigao prva dva pogotka za domaću momčad u 41. i 58. minuti. Boye je smanjio Atleticovu prednost u 64. minuti, da bi konačnih 3:1 postavio Diego Costa s bijele točke u 80. minuti.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko ostao je na klupi za pričuvne igrače pobjedničke momčadi.

Nogometaši Levantea osvojili su važna tri boda u borbi za opstanak i španjolskoj La Ligi pobijedivši na svom terenu Real Sociedad sa 2:1, dok je Osasuna kao domaćin poražena s 1:3 od Villarreala.

Real Sociedad je poveo u 22. minuti preko Isaka, ali je već u 28. minuti za Levante izjednačio Roger. Pogotkom de Frutosa u 87. minuti domaća momčad došla je do sva tri boda i iz zone ispadanja skočila na 14. mjesto.

U zoni ispadanja ostala je Osasuna nakon domaćeg poraza 1:3 od Villarreala. Već u 7. minuti je Moreno pogodio za vodstvo gostiju, a u 86. minuti je isti igrač zaključio utakmicu svojim drugim pogotkom. U Međuvremenu je Osasuna u 19. minuti ostala s igračem manje zbog isključenja Aridanea, a Nino je u 29. minuti udvostručio prednost gostiju. Osasuna je smanjila zaostatak u 70. minuti pogotkom Torresa iz kaznenog udarca, ali više od toga nije mogla.

Hrvatski reprezentativac Mario Budimir odigrao je cijelu utakmicu za domaću momčad.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla i Valladolid su odigrali 1:1 na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.

Andalužani su poveli u 31. minuti kad je Lucas Ocampos realizirao kazneni udarac. Do 87. minute je Sevilla imala pobjedu u rukama, a onda je sjajnim volejem s ruba kaznenog prostora 31-godišnji Raul Garcia postigao svoj prvi pogodak u španjolskoj Primeri i donio vrlo važan bod Valladolidu.