NBA LIGA

Novi poraz Miamija, Paul i Griffin briljiraju u Clippersima

02.11.2013 u 09:22

Košarkaši Brooklyn Netsa savladali su aktualnog prvaka Miami Heata u svom Barclays Centeru s tijesnih 101-100 i tako došli do prve pobjede u zadnjih 14 međusobnih ogleda

Bio je ovo Miamiju drugi uzastopni poraz i drugi u samo tri odigrane utakmice u sezoni, što im se dogodilo po prvi puta nakon siječnja.

Paul Pierce i Joe Johnson predvodili su ujednačenu momčad Brooklyna svaki sa po 19 koševa. Dvoznamenkast je još kod Netsa bio Brook Lopez sa 13 koševa, dok su se jedanaestorica igrača upisali među strijelce. Kod prvaka je standardno najbolji bio LeBron James sa 26 koševa, 7 skokova i 6 asistencija. Dwyane Wade se vratio u postavu nakon propuštenog ogleda protiv Philadelphije i postigao je 21 koš, dok je Chris Bosh pridodao 17 koševa. Miami je u susretu gubio 11 koševa razlike na ulazu u zadnju četvrtinu, vratio se na samo minus 1, ali je u završnici Johnson s linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu Netsa.

San Antonio Spursi slavili su na gostovanju kod LA Lakersa 91:85 u prvoj međusobnoj utakmici nakon 1996. u kojoj u postavama momčadi nije bilo Kobea Bryanta ili Tima Duncana. U izjednačenom susretu u kojem je bilo 14 izjednačenja Spursi su prevagnuli u posljednjoj četvrtini nošeni Tonyjem Parkerom koji je ubacio 24 koša uz 6 asistencija. Manu Ginobili dodao je 20 koševa, dok je kod Lakersa prednjačio Pau Gasol s 20 koševa i 11 skokova.

Brooklyn vs. Miami

Treći uzastopni double-double u sezoni ostvario je razigravač LA Clippersa Chris Paul. Na gostovanju kod Sacramenta Clippersi su pobijedili 110:101, a Paul je upisao 26 koševa i 10 asistencija. Blake Griffin dodao je 20 koševa, uz 17 skokova i 6 asistencija, dok je Jamal Crawford ušavši s klupe postigao 18 koševa. Najefikasniji kod Kingsa bili su Isaiah Thomas s 29 koševa i DeMarcus Cousins s 24 koša i 10 skokova.

U teksaškom derbiju Houston je na parketu svog Toyota Centera savladao Dallas 113:105 u prvom NBA ogledu u povijesti u kojem su nastupila dvojica igrača rodom iz Izraela, Gal Mekel (Dallas) i Omri Casspi (Houston). James Harden ubacio je 34 koša i predvodio Rocketse do slavlja, dok je Dwight Howard sa 13 koševa i 16 skokova ostvario drugi double-double sezone u isto toliko utakmica. Maverickse je s 22 koša vodio Dirk Nowitzki

Sacramento vs. LA Clippers

Philadelphia 76ersi su nakon iznenađujuće pobjede nad Miamijem slavili i na gostovanju kod Washingtona 109:102 u susretu u kojem su čak 74 koša zabili iz reketa. Najučinkovitiji su bili Thaddeus Young s 29 i Evan Turner s 23 koša.

Minnesota je u svom Target Centeru lakoćom pobijedila Oklahoma City 100:81, a Timberwolvesi nisu startali u sezonu s dvije uzastopne pobjede od 2006/07. Već nakon prve četvrtine Timberwolvesi su došli do prednosti 34-19 i nisu se više osvrtali. Kevin Love ubacio je 24 koša uz 12 skokova, a obrana domaćina ograničila je najboljeg igrača Thundera Kevina Duranta na svega 13 koševa.