senzacija u new yorku

Novak Đoković izbačen s US Opena; lopticom je u glavu pogodio sutkinju!

06.09.2020 u 22:35

Srpski tenisač igrao je meč osmine finala US Opena protiv Španjolca Pabla Carreno-Buste. Kod rezultata 6:5 u prvom setu za Španjolca dogodila se rijetko viđena situacija...

Imao je Novak Đoković tijekom prvog seta problema s ozljedom ramena, vidjelo se kako ne može igrati punom snagom, a Pablo Carreno-Busta koristio je svaku priliku da ostane u meču te uspio doći do 'breaka' 6:5!

Nervozni je Novak Đoković u tom trenutku, čini se stvarno nenamjerno, lopticu opalio, a ona je pogodila linijsku sutkinju!

Sutkinja je pala nakon što ju je loptica pogodila u vrat i pružena joj je medicinska pomoć. Đoković se odmah ispričao, ali mu je glavni sudac, prema pravilima i u suradnji sa supervizorom turnira, dosudio diskvalifikaciju.

Desetak minuta nakon toga je na mreži trajalo vijećanje, Novak je pokušavao objasniti da to nije učinio namjerno, ali je pravilo jasno - organizatori su ga diskvalificirali i izbacili s US Opena!

• +7
Novak Đoković, US Open 2020., diskvalifikcaija, sutkinja Izvor: EPA / Autor: JASON SZENES

Careno Busta će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Denis Šapovalov - David Gofin.