OSTAJE EUROPSKA LIGA

[VIDEO/FOTO] Nova Dinamova drama, ali ovoga puta sa nesretnim završetkom; Mađari ostavili hrvatskog prvaka bez Lige prvaka i silnih milijuna

16.09.2020 u 20:57

U trećem pretkolu Lige prvaka u Budimpešti je Ferencvaroš svladao Dinamo 2:1 te ga izbacio iz kvalifikacija za Ligu prvaka i poslao ga u borbu za skupine Europske lige

Dinamo nećemo drugu sezonu zaredom gledati u Ligi prvaka. Nakon nove europske drame, ovoga puta sa nesretnim završetkom, hrvatski prvak nije se probio u zadnju kvalifikacijsku rundu, te će svoj put nastaviti u play-offu Europske lige dok će bogatije Uefino natjecanje ostati samo san.

Velik je to udarac za zagrebačku momčad, posebno u ova vremena kada klubovi zbog pandemije koronavirusa bilježe manje prihoda, a proboj u Ligu prvaka značio bi financijski spas, jer bi u blagajnu donio 25-30 milijuna eura. No od toga neće biti ništa te se bojimo da bi u Dinamu mogli krenuti s rasprodajom najboljih igrača, jer Europska liga (ako se u nju i uđe) donosi znatno manje novca.

• +11
Ferencvaroš - Dinamo, 3. pretkolo Lige prvaka, 2020/21. Izvor: Promo fotografije / Autor: gnkdinamo.hr

Za Dinamo su bili kobni promašaji i pogreške koje su igrači Fradija znali iskoristiti, a dodajmo da su u ovom dvoboju prekinuta dva fenomenalna niza hrvatskog predstavnika. Ovo je prvi gostujući poraz 'modrih' u kvalifikacijama Lige prvaka ili Europske lige poslije 24 utakmice, a isto tako ovo je po prvi puta da je Dinamo ispao od nekog mađarskog kluba. Naime, u prijašnjih sedam navrata je prošao dalje.

Što se tiče same utakmice nije moglo početi gore za sastav Zorana Mamića. Već u prvom napadu Mađari su zabili, a imamo dojam da je dio Dinamovih igrača nekoncentrirano ušao u utakmicu. Strijelac je bio kapetan Lovrencsics nakon dodavanja Nguena koji se prije toga prošetao po lijevoj strani.

Taj rani pogodak nije pokolebao 'modre' koji su uskoro preuzeli inicijativu, dominirali, stvarali ozbiljne situacije pred golom suparnika (Ademi, Stojanović, Majer, Petković), a u 23. minuti njihova bolja igra nagrađena je izjednačenjem. Iz kornera je ubacio Gojak, pronašao Ademija koji je pucao glavom, a lopta je pogodila bivšeg igrača Lokomotive Uzunija i otišla u mrežu za 1:1

Iz prvog dijela treba izdvojiti i situaciju iz 17. minute. Loptu je u mrežu pospremio Gvardiol, ali sudac je označio zaleđe uz velike prosvjede 'modrih'.

I u nastavku je Dinamo diktirao tempo, sjajne šanse za preokret imali su Stojanović, Kastrati i Oršić, ali ili nisu bili precizni ili je spreman bio najbolji pojedinac kod Ferencvaroša vratar Dibusz.

Kazna za promašaje stigla je u u 65. minuti preko Uzunija koji je ovoga puta pogodio pravu mrežu te se iskupio za autogol. Pobjegao je sa centra i zatim matirao Livakovića za novo vodstvo domaćina 2:1.

Trener Mamić je ubacio svježu krv (Ivanušec, Gavranović...), ali Ferencvaroš je postavio čvrst defanzivni blok i Dinamo u zadnjih 20-ak minuta nije pronalazio rupu u domaćoj obrani. Ponajviše su problema Mađarima stvarali Petković i Kastrati, ali nedostajalo je prave završnice...

Regularnih 90 minuta je iscurilo, kao i sudačka nadoknada, u kojoj je promašivao Gavranović, i Dinamo se oprostio od nogometne elite...

Inače, nogometaši Ferencvaroša u završnoj rundi kvalifikacija za Ligu prvaka igrat će protiv Moldea, norveški prvak je na neutralnom terenu u Larnaci pobijedio Karabag sa 6:5 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio bez golova.

FERENCVAROŠ - DINAMO 2:1

BUDIMPEŠTA. Groupama Arena - bez gledatelja; Sudac: Tobias Stieler (Njemačka);

Strijelci: 1-0 Lovrencsics (2), 1-1 Uzuni (23-ag), 2-1 Uzuni (66)

Ferencvaroš: Dibusz - Lovrencsics (od 25. Botka), Blažič, Kovačević (od 73. Frimpong), Ćivić - Siger, Somalia, Kharatin - Nguen, Boli (od 67. isael), Uzuni

Dinamo: Livaković - Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Leovac - Ademi - Kastrati, Gojak (od 71. Gavranović), Majer (od 60. Jakić), Oršić (od 71. Ivanušec) - Petković

Ako već niste, sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige te pretkola Lige prvaka i Europske lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.