tonu sve dublje

Nova blamaža turskog velikana; jedna od najlošijih momčadi razbila Fenerbahče

30.09.2018 u 22:49

Nogometaši Fenerbahčea nastavljaju s rasprodajom ugleda ovog turskog velikana. Nakon što ih je prije deset dana Dinamo na Maksimiru u 1. kolu Europske lige razbio 4:1, sad su u turskom prvenstvu doživjeli teški gostujući poraz 3:0 kod Rizespora

Kriza turskog velika sve je dublja, doslovno se ne vidi kraj propadanja Fenerbahčea koji niže poraze - kako u domaćem prvenstvu, tako i u Europskoj ligi.

Dinamo je na Maksimiru 'namazao' Fener 4:1, nisu gosti imali nikakvih šansi u tom 1. kolu Europske lige, no sam pogled na spisak igrača koji nose žuto-crni dres mora izazvati poštovanje. Pa ipak, čini se kako je trener, bivši nizozemski reprezentativac, veliki Philip Cocu, potpuno izgubio kontrolu nad momčadi.

Vrhunac krize je nedjeljni poraz u 7. kolu turskog prvenstva. U prošlom je koli Fener odigrao 1:1 u velikom derbiju s Bešiktašem, činilo se da se polagano vračaju u ritam. No, ono što je trebalo biti lagano gostovanje kod jedne od najlošijih momčadi lige, Rizespora, pokazalo se totalnim debaklom.

• +14
NK Dinamo - Fenerbahče, 1. kolo Europske lige Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Sezona iz najgore noćne more za Fenerbahče se nastavila jer je predzadnja momčad turskog prvenstva u samo 11 minuta 'razmontirala' velikana. Od 30. do 41. minute Rizespor je postigao tri pogotka - zabijali su Muriqi (30), Umar (35) i Samu (41) te tako svojoj momčadi osigurali neočekivanu i praktički povijesnu pobjedu.

Nakon ovog debakla pitanje je hoće li Cocu i dalje voditi Fener, čelnici kluba moraju nešto učiniti, a trener je taj koji je prvi na udaru. Dojam je kako su Nizozemcu dani odbrojani...

Fenerbahče nakon sedam kola zauzima 14. mjesto na ljestvici, s tek 7 osvojenih bodova.