sp za rukometašice

Norvežanke fantastičnim preokretom u finalu razbile Francuskinje te stigle do naslova svjetskih prvakinja, a bronca odlazi u Dansku

19.12.2021 u 22:42

Rukometašice Norveške nove su svjetske prvakinje nakon što su u finalu u španjolskom Granollersu pobijedile Francusku 29:22 (12:16). U susretu za treće mjesto Danska je bila bolja od Španjolske 35:28 (16:13)

Četvrti put u povijesti Norvežanke su svjetske prvakinje, nakon što su bile najbolje 1999. godine, 2011. i 2015. Francuskinjama je ovo bilo šesto finale i četvrti poraz.

Olimpijske pobjednice Francuskinje bolje su otvorile susret. Obranom 5-1 potpuno su razoružale Norvežanke i u 26. minuti stekle su prednost od šest golova (14:8), a na odmor su otišle s vodstvom 16:12.

Međutim, u drugom dijelu norveška vrsta je odigrala sjajno. Čvrstom obranom i brzim kontrama u prvih 10 minuta nastavka Norvežanke su napravile seriju 10:3 i povele 22:19. Deset minuta prije kraja bilo je +6 (26:20), a na koncu je završilo 29:22.

Norvešku su do pobjede predvodile Henny Reistad sa šest golova, a jedan manje zabile su Nora Mork, Stine Bredal Oftedal i Kari Brattset Dale. Dokazala se i golmanica Silje Solberg s 12 obrana.

Kod Francuskinja Allison Pineau je zabila četiri gola, dok je Pauletta Foppa zabila tri gola.

U susretu za broncu Danska je pobijedila Španjolsku 35:28.

U dnaskim redovima najefikasnije su bile Louise Burgaard sa sedam, te Anne Mette Hansen i Kristina Jorgensen s po šest golova. U španjolskim redovima najefikasnije su bile Carmen Dolores Martin Berenguer sa šesti i Carmen Campos Costa s pet golova.