bundesliga

Poslastica u Leverkusenu; uz sedam pogodaka, golčina Emrea Cana i pobjeda Bayera u utakmici punoj preokreta

08.02.2020 u 20:46

U derbiju 21. kola Bundeslige u Leverkusenu, Bayer je u odličnoj utakmici pobijedio Borussiju Dortmund 4:3

Derbi kola donio je zaista spektakularan obračun s puno preokreta, a na kraju su 'apotekari' s dva gola u završnici došli do pobjede.

Bayer je poveo u 21. minuti. Grešku obrane Borussije iskoristio je Volland i pogodio za 1:0.

Samo dvije minute trajalo je slavlje domaćih. Hummels je pogodio za 1:1, da bi u 33. minuti Emre Can spektakularnim pogotkom, kojeg možete vidjeti OVDJE, donio prednost momčadi iz Dortmunda od 1:2.

• +7
Bundesliga, Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund Izvor: EPA / Autor: SASCHA STEINBACH

Ipak, na odmor se otišlo neriješenim rezultatom. Volland je u 43. minuti pogodio za 2:2. Samo što je počelo drugo poluvrijeme poništen je gol Sanchu, ali Borussia je u 65. minuti golom Guerreira došla do nove prednosti od 2:3.

Ovaj rezultat stajao je na semaforu sve do 81. minute, a zatim je 30.210 gledatelja vidjelo novi šou Bayera. Prvo je Bailey pogodio za 3:3, a već u sljedećem napadu Lars Bender pogodio je potpuni preokret i pobjedu 4:3 svoje momčadi.