S NBA PARKETA

Nikola Jokić nastavlja s rekordima, a na Božić je postavio dva nova; Luka Dončić 'dotukao' Lakerse; Harden oduševio odjećom i igrom

26.12.2022 u 08:40

Već uobičajeno najbolja košarkaška liga svijeta na Božić je imala bogati program, a na rasporedu je bilo pet utakmica

Denver je nakon produžetka pobijedio Phoenix sa 128:125, Golden State je bio bolji od Memphisa sa 123:109, Boston je porazio Milwaukee 139:118, Philadelphia je slavila kod NY Knicksa sa 119:112, dok je Dallas pobijedio LA Lakerse sa 124:115.

U najzanimljivijem susretu večeri Denver je u svojoj Ball Areni nakon produžetaka pobijedio Phoenix Sunse sa 128:125.

Denver je krenuo bolje, poveo je 13:2, pa 26:11, no Sunsi su smanjili na 28:24. U drugoj četvrtini gosti su okrenuli rezultat i poveli sa šest razlike (57:51), a vodstvo su zadržali i na kraju treće četvrtine (84:81). U posljednjoj dionici gledali smo izjednačenu igru, a Denver je zakucavanjem Jamala Murraya 11 sekundi prije kraja izborio produžetak. U 'overtimeu' je Denver pobjegao na +6 (121:115), no gosti su minutu prije kraja stigli na koš zaostatka (123:124), a 11 sekundi prije kraja imali su napad za novi produžetak, ali je Landry Shamet promašio tricu.

Nikola Jokić je bio najbolji igrač u pobjedničkim redovima sa 41 košem, 15 skokova i 15 asistencija, Aaron Gordon je ubacio 28 koševa uz 13 skokova, dok je Jamal Murray zabio 26 koševa.

Srpski centar, dvostruki uzastopni MVP NBA lige, time je postavio dva nova rekorda. S 41 poenom postavio je rekord za najveći broj poena uz triple-double u povijesti božićnih utakmica, a to je ujedno i rekordan broj poena nekog igrača Denvera na Božić, kada se tradicionalno igraju velike NBA utakmice.

U redovima Sunsa, za koje nije nastupio Dario Šarić, najefikasniji su bili Shamet sa 31 košem i šest asistencija, te Deandre Ayton sa 22 koša i 16 skokova.

Boston je na krilima Jaysona Tatuma, koji je upisao svoju petu uzastonu utakmicu s najmanje 30 koševa, pobijedio Milwaukee sa 139:118.

Ovoga puta Tatum se zaustavio na 41 košu, sedam skokova i pet asistencija. Odličan je bio i Jaylen Brown s 29 koševa, a Derrick White (12), Grant Williams (11) i Al Horford (11) također su postigli dvoznamenkasti broj koševa. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Giannis Antetokounmpo s 27 koševa i devet skokova, Jrue Holiday je zabio 23, a Brook Lopez 16 koševa.

Bila je to 24. pobjeda Bostona, koji je vodeća momčad Istoka, ispred Bucksa koji su na skoru 22-11.

Golden State je bez ozlijeđenog Stephena Curryja, slavio protiv Memphisa sa 123:109. Jordan Poole je predvodio Warriorse s 32 koša, Klay Thompson je dodao 24 koša i devet skokova, a Donte DiVincenzo 19 koševa. Kod Grizzliesa najefikasniji je bio Ja Morant s 36 koševa, sedam skokova i osam asistencija.

U ranije odigranom susretu košarkaši Dallas Mavericksa pobijedili su Los Angeles Lakerse sa 124:115.

Susret je odlučila treća četvrtfina koju je Dallas dobio sa čak 30 koševa razlike (51:21).

Lakersi su bili bolji do poluvremena, do odmora su vodili 54:43, no u trećoj dionici se njihova igra raspala. Domaćin je taj dio igre dobio sa 51-21, a potom u zadnjoj četvrtini obranio prednost.

Dallas je do 18. pobjede ove sezone uz 16 poraza, vodio slovenski košarkaš Luka Dončić s 32 koša, devet skokova i devet asistencija, Christian Wood je dodao 30 koševa, osam skokova, sedam asistencija, te Tim Hardaway s 26 koševa i šest skokova.

Kod Lakersa, koji su upisali 20. poraz, najefikasniji su bili LeBron James s 38 koševa, šest skokova i pet asistencija, Russell Westbrook sa 17 i Austin Reaves sa 16 koševa.

Uspješni su bili i košarkaši Philadelphia 76ersa koji su na gostovanju pobijedili New York Knickse sa 119:112 upisavši osmu uzastopnu pobjedu.

Domaćin je bolje ušao u susret, Knicksi su poveli 12:4, vodili su 20:13, te 30:16, a nakon prve četvrtine imali su 12 koševa viška (37:25).

Sixersi su uzvratili u drugoj dionici i na poluvijeme se otišlo s rezultatom (63:60) za Knickse. U trećoj četvrtini domaćin se odvojio na +9 (87:78), ali se Philadelphia još jednom vratila smanjivši na samo koš zaostatka (95:96).

U posljednjoj dionici Sixersi su pojačali obranu, poveli 108:100, a 4:40 prije kraja imali su i velikih 116:102 što se pokazalo nedostižnim.

Sixerse su do pobjede vukli Joel Embiid s 35 koševa i osam skokova, te James Harden s 29 poena i 13 asistencija. Georges Niang je dodao 16 koševa, a De'Anthony Melton 15 koševa.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Julius Randle (35 koševa i osam skokova), te Jalen Brunson (23 koša i 11 asistencija).

Sixersima je to bila 20. pobjeda ove sezone uz 12 poraza dok su NY Knicksi na skoru 18-16.