bundesliga

Niko Kovač napokon stigao do prve pobjede

09.09.2017 u 18:33

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, u subotu je u 3. kolu Bundeslige upisao prvu pobjedu u novoj sezoni svladavši u gostima Borussiju Mönchengladbach sa 1-0

Pobjednički gol zabio je Kevin-Prince Boateng u 13. minuti, a hrvatski napadač Ante Rebić igrao je za Eintracht od 51. minute

Borussia Dortmund je u gostima kod slabašnog Freiburga odigrala samo 0:0, iako je više od 60 minuta imala igrača više. Naime, u  29. minuti nakon oštrog prekršaja isključen je veznjak Freiburga Yoric Ravet, ali domaći 'bunker' izdržao je jalove napade Borussije.

Köln je i dalje bez bodova, a novi poraz doživio je od Augsburga, koji je slavio sa 3:0. Trostruki strijelac bio je Islanđanin Alfred Finnbogason (21, 33pen, 90+4) . Loše ide i Bayer Leverkusenu, koji ima samo jedan bod.

'Apotekari' su gostovali kod Mainza i izgubili sa 1:3.

Dan ranije Leipzig je u gostima slavio kod HSV-a sa 2:0. Pobjedu Leipzigu osigurali su Naby Keita (67) i Timo Werner (75).  Večeras Kramarićev Hoffenheim dočekuje Bayern.