francuska liga

Niko Kovač i njegovi 'kneževi' nastavljaju pobjednički niz; Ben Yedder zabio za novo slavlje Monaca

25.04.2021 u 19:59

Nogometaši Monaca, koje s klupe vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, ostali su u igri za naslov prvaka nakon što su u susretu 34. kola na gostovanju pobijedili Angers 1:0 i barem privremeno skočili na drugo mjesto Le Championnata

Gol odluke zabio je Wissam Ben Yedder u 79. minuti utakmice. Za domaći sastav je do 82. minute igrao Mateo Pavlović.

Bila je to peta uzastopna pobjeda momčadi iz Kneževine uz fantastičnu gol-razliku 15-0.

Monaco se ovom pobjedom probio na drugo mjesto na ljestvici sa 71 bodom, tek bodom manje od lidera PSG-a.

U ranije odigranom susretu Lorient je pobijedio Bordeaux 4:1, a za goste je do 83. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Teremas Moffi (20, 43, 80), a gol za domaćine zabio je i Yoane Wissa (18). Issouf Sissokho je u 83. tek ublažio poraz 'žirondinaca'.

Bašić je započeo susret u početnom sastavu Bordeauxa, a igrao je do 83. minute.

Nakon petog uzastopnog poraza, te čak jedanaestog u posljednjih 13 kola, Bordeaux je sve bliže zoni ispadanja. Četiri kola prije kraja sezone 'žirondinci' imaju samo četiri boda više od zone ispadanja.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Rennes porazivši 'fenjeraša' Dijon 5:1, dok je Nica slavila protiv Montpelliera 3:1.

U derbiju 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je velikim preokretom na gostovanju pobijedio Lyon 3:2 vrativši se na vrh Le Championata.

Lille je do iznimno važnih bodova stigao premda je gubio 0:2, a tvorac velikog preokreta bio je Burak Yilmaz postigavši dva gola uz asistenciju.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Islama Slimanija, a 15 minuta kasnije je Jose Fonte zatresao vlastitu mrežu za 2:0. U posljednjim trenucima prvog dijela Burak Yilmaz je smanjio iz slobodnog udarca, a u 60. minuti asistirao Jonathanu Davidu za 2:2. Potpuni preokret se dogodio u 85. minuti kada je Yilmaz svojim drugim golom doveo goste u prednost.

Domagoj Bradarić je za Lille igrao prvo poluvrijeme.

Lille se ovom pobjedom vratio na vrh ljestvice s bodom više od PSG-a i dva boda više od Monaca, dok Lyon na četvrtom mjestu ima šest bodova manje i praktički je ispao iz utrke za naslov prvaka.