KAKAV MAJSTOR

Nijemcima Mandžina predstava blizu savršenstva

10.03.2014 u 11:02

Kao i obično nabolje ocijenjeni hrvatski nogometaš u Bundesligi proteklog je vikenda prema Kickerovom sudu bio Bayernov napadač Mario Mandžukić

Njegova igra protiv bivšeg mu kluba Wolfsburga u visokoj 6:1 gostujućoj pobjedi valorizirana je sa skoro savršenih 1.5 (ocjene se kreću u rasponu od savršene jedinice do najlošije šestice).

Mandžukić je u igru ušao u 57. minuti, a s dva gola izbio je samostalno na vrh ljestvice najboljih strijelaca ispred Roberta Lewandowskog i Adriana Ramosa koji imaju gol manje na kontu. Od ukupno 16 postignutih golova, Mandžukić ih je 5 zabio ljevicom, pet desnicom i 6 s glavom. Savršenu je jedinicu u Bayernu zaslužio Thomas Müller.

U Wolfsburgovim je redovima svih 90 minuta odradio Ivan Perišić, za što je ocijenjen prolaznom četvorkom, dok Ivica Olić nije ulazio u igru. Solidnim su trojkama ocijenjeni HSV-ovi Milan Badelj i Ivo Iličević koji su odigrali svih 90 minuta u domaćem 1-1 remiju protiv Eintrachta iz Frankfurta.