LIGA UEFA

Ni Modrićev pogodak nije pomogao Dinamu

18.12.2008 u 22:00

Iako je Dinamo imao tek minimalne izglede za prezimiti u Europi, oni su nestali u 22. minuti ogleda u Londonu. Spartak je tada poveo protiv Tottenhama. U drugom dijelu Modrić je inicirao preokret 'spursa', ali ni to nije pomoglo 'modrima'

Iako se Dinamo od Kupa Uefa oprostio još prije dva tjedna, do ovog četvrtka postojali su teoretski izgledi da napokon dočeka proljeće u Europi. Za to im je čudo trebao 'svemirski' rezultat i u Londonu i u Nijmegenu, to jest uvjerljive pobjede Tottenhama i Udinesea.

Ipak, izgledi Dinama gotovo su nestali i prije nego su utakmice počele jer treneri Tottenhama i Udinesea na teren su, premda su već osigurali prolazak u sljedeći krug natjecanja, poslali rezervne momčadi. Moskovski Spartak tako je u Londonu protiv Modrićevih Hotspursa u 33. minuti imao  dva gola prednosti. Strijelac oba pogotka bio je Artem Dzyuba. Od hrvatskih nogometaša na White Hart Laneu zaigrali su i Luka Modrić (Tottenham) i Stipe Pletikosa (Spartak), a veznjak londonske momčadi u 67. minuti postigao je svoj prvi gol za Tottenham u europskim kupovima.

Sedam minuta kasnije Tottenham je stigao do izjednačenja, a strijelac gola koji je tada u igru vratio NEC bio je Huddlestone. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, pa je pognutih glava, unatoč sedmodnevnom boravku u Londonu, Spartak napustio englesku prijestolnicu.

Pravu dramu proživljavali su navijači NEC-a. Nizozemci su dugo lomili Udinese, a to su uspjeli tek u drugom dijelu. Prije toga već su prekrižili svoje ljubimce jer Spartak je imao vodstvo od 0:2. U 75. minuti stigao je potpuni preokret. Spursi su izjednačili protiv Rusa, a Nizozemci su preko Johna poveli protiv Udinesea. Samo tri minute kasnije osiguran je plasman u osminu finala Lige Uefa. Strijelac drugog gola bio je Van Beukering.

Od klubova u kojima ima i hrvatskih igrača u četvrtak je svoj nastup u Europi okončala Šimunićeva Hertha. U izravnom dvoboju s Olympiacosom berlinski je sastav poražen u Pireju sa 4:0. Naš Šimunić nije ni bio u kombinaciji za sastav.

Na proljeće u Europi nećemo gledati ni Ivana Rakitića, čiji Schalke u četvrtak nije igrao, ali je doživio sudbinu zagrebačkog Dinama. Preskočili su ga i Racing i PSG.

5. Dinamo 4 1 0 3 4:9 3

NAPOMENA - Prve tri momčadi iz svake skupine izborile su plasman u šesnaestinu finala.