slalom kranjska gora

Nezaustavljiva Snježna kraljica Shiffrin pokorila je i konkurentice u Sloveniji

07.01.2018 u 14:36

Najbolja svjetska skijašica Mikaela Shiffrin nastavila je demonstrirati svoju nadmoć i na nedjeljnom slalomu za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, gdje je stigla do svoje devete ovosezonske pobjede, a ukupno 40. u karijeri, s 1.64 sekundom prednosti pred drugoplasiranom Šveđankom Fridom Hansdotter te 1.87 sekundom prednosti pred Švicarkom Wendy Holdener...

Baš kao što je to učinila i na prethodnom slalomu za Svjetski kup, onom na sljemenskom Crvenom spustu, 22-godišnja Amerikanka je već u prvoj vožnji stvorila nedostižnu prednost za sve ostale konkurentice i samo ju je velika pogreška u drugoj vožnji mogla zaustaviti na putu prema pobjedi. No, takvu pogrešku nije napravila i po treći put u karijeri je postala i ukupnom pobjednicom natjecanja za Zlatnu lisicu. Prvi put joj je pošlo za rukom pobjedi i u veleslalomu i u slalomu na natjecanju koje se tradicionalno održava na mariborskom Pohorju, ali je ovo godine prebačeno u Kranjsku Goru, zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta u Mariboru.

U odnosu na zagrebačku utrku, jedina je promjena na pobjedničkom postolju zamjena mjesta Fride Hansdotter i Švicarke Wendy Holdener, koje su u drugoj vožnji obranile mjesta koja su držala nakon prve vožnje. Jedina hrvatska predstavnica, 17-godišnja Riječanke Ida Štimac, u svom je drugom nastupu u Svjetskom kupu prvi put stigla do cilja te osvojila 44. mjesto u prvoj vožnji sa startnim brojem 67, a na vrlo zahtjevnoj stazi je za Mikaelom Shiffrin zaostala 7.51 sekundi.

Mikaela Shiffrin je poveća vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa na 721 bod pred drugoplasiranom Wendy Holdener, dok u redoslijedu slalomašica ima 235 bodova više od drugoplasirane Slovakinje Petre Vlhove, koja je u Kranjskoj Gori osvojila četvrto mjesto.

• +3
Veleslalom skijašica u Kranjskoj Gori, 2018. Izvor: Reuters / Autor: SRDJAN ZIVULOVIC

Sljedeća utrka Svjetskog kupa za skijašice na rasporedu je već za dva dana, kad je ponovno na rasporedu slalom, a domaćin utrke je austrijski Flachau.