Neymar odveo Santos u finale Cope Libertadores

• Zadnja izmjena 02.06.2011 11:25
  • Objavljeno 02.06.2011 u 09:57
Adriano, Marcos Arouca - Santos, Copa Libertadores 2011

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Santos je u uzvratu protiv paragvajskog Cerro Portena odigrao 3:3, te će u finalu Cope igrati protiv boljeg iz susreta argentinskog Veleza i urugvajskog Penarola

Nogometaši brazilskog Santosa po četvrti put su izborili plasman u finale Copa Libertadores, južnoameričke verzije Lige prvaka. U uzvrtanom susretu polufinala Santos je na gostovanju kod paragvajskog Cerro Portena odigrao 3:3 obranivši gol prednosti iz prve utakmice u kojoj je slavio 1:0.

Brazilski sastav je na stadionu General Pablo Rojas u Asunciónu cijelo vrijeme kontrolirao utakmicu i već u drugoj minuti je došao do vodstva golom Ze Eduarda. U 28. minuti je Barreto autogolom doveo Brazilce do 2:0, a tri minute kasnije je Benitez smanjio rezultat. U završnici prvog dijela gosti su zabili i treći gol, a strijelac je bio Neymar. U nastavku utakmice Paragvajci su uspjeli izjednačiti golovima Lucera (60) i Fabbra (81).

Santos će u finalu igrati protiv boljeg iz susreta argentinskog Veleza i urugvajskog Penarola. U prvom susretu Penarol je na svom travnjaku slavio 1:0.

Santos je do sada dva puta slavio u Copa Libertadores 1962. i 1963. godine pod vodstvo Pelea, a u finalu su igrali i 2003. godine kada su izgubili od argentinskog velikana Boca Juniors. Argentinski Independiente najuspješniji je južnoamerički klub sa sedam naslova, Boca ima šest, a Penarol pet. Estudiantes je slavio četiri, a Sao Paulo, Nacional i Olimpia po tri puta.