rukometna seha liga

Nexe nije uspio iznenaditi Vardar u Skoplju; Ivan Čupić na kraju je bio efikasniji od Halila Jaganjca

01.02.2021 u 23:11

U susretu 2. kola regionalne rukometne SEHA lige Nexe je u Skoplju izgubio od Vardara 1961 27:26

Bila je to utakmica u kojoj je Nexe bio blizu boda, možda čak i pobjede, no hrvatski sastav je u ključnim trenucima previše promašivao i bodovi su ostali u Skoplju.

Domaćini su od prve minute diktirali tempo. Nexe je uspio povezati nekoliko kvalitetnih akcija i kod rezultata 11:10 i imao je priliku za poravnanje rezultata iz sedmerca. No, Fran Mileta nije zabio, a Vardar je odgovorio serijom 3:0. Na kraju poluvremena bilo je 15:12.

Nexe je u drugom poluvremenu imao i četiri gola minusa, ali Našićani su uspjeli izjednačiti na 23:23. Imali su čak nekoliko prilika za vodstvo, ali ih nisu uspjeli iskoristiti. U posljednjoj minuti gosti su još jednom imali priliku izjednačiti, ali je Borko Ristovski branio sjajno.

Vardar su do pobjede predvodili Ivan Čupić i Filip Taleski s po šest golova, dok je Lovro Jotić zabio četiri gola. Kod Nexea najefikasniji su bili Janko Kević sa sedam, te Halil Jaganjac s četiri gola.

Vardaru je to bila druga pobjeda, dok je Nexe upisao prvi poraz.