s pravom se ljute

[VIDEO] Oko sokolovo tvrdi: Dinamo je protiv Šibenika zakinut za čak dva penala, a još jedan nije dosuđen u derbiju s Hajdukom

01.02.2021 u 21:48

Dinamo je u subotu na Maksimiru izgubio od Šibenika 2:1, a sada je u HTV-ovoj emisiji Stadion sudački ekspert Mario Strahonja komentirao očigledne sudačke pogreške s te utakmice. Istih je bilo i na utakmici Dinama i Hajduka...

Nakon derbija s Hajdukom iz Dinama su objavili priopćenje u kojemu su oštro kritizirali sudačke pogreške na toj utakmici, a samo nekoliko dana kasnije - slučajno ili ne - 'modri' su zakinuti za čak dva penala!

U HTV-ovoj emisiji Stadion sudački ekspert Mario Strahonja komentirao je sporne situacije iz obje utakmice te je konstatirao kako je Dinamo protiv Hajduka zakinut za očiti jedanaesterac. No, to se 'modrima' u derbiju nije 'osvetilo' jer su na kraju slavili 3:1.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +31
Dinamo - Hajduk (13. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

No, već su u subotu protiv Šibenika teško zakinuti.

Prvo je u 70. minuti Bilić u šesnaestercu Šibenika nagazio Tolića, no glavni sudac te utakmice Dario Bel nije se oglasio.

'Tolić je u miru primio loptu i poslije ga je obrambeni igrač nagazio. Nisam siguran da ovo nije kazneni udarac. Vidi se jasno gaženje, ima elemenata za kazneni udarac', kazao je Strahonja u HTV-ovoj emisiji Stadion.

• +6
Dinamo - Šibenik, 18. kolo HT Prve lige, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Druga sporna situacija na utakmici Dinama i Šibenika dogodila se u 78. minuti kada su u kaznenom prostoru bili Majer i Bulat.

'Jasno je da Majer ima kontrolu nad loptom, mislim da mu je narušena ravnoteža i prema tome to je kazneni udarac', zaključio je Mario Strahonja.