ovo je nemoguće!

Nevjerojatan kiks turskog golmana koji je oborio sve rekorde; ovaj će mu potez obilježiti karijeru

24.10.2019 u 14:35

Serkan Kirintili (34) iskusan je golman i povremeni turski reprezentativac koji je svojedobno branio i za Fenerbahče. Posljednjih je šest sezona prvi golman stabilnog prvoligaša Konyaspora i jedan je od boljih u ligi. No, ono što je napravio na utakmici 8. kola turskog prvenstva protiv Malatyaspora obilježit će mu karijeru

Serkan Kirintili (34), čuvar mreže Konyaspora na domaćoj utakmici s Malatyasporom napravio je nešto što je jednostavno nezamislivo da bi se moglo dogoditi tako iskusnom nogometašu...

Sudac je dao znak za početak utakmice, njegovi su suigrači izveli loptu na centru i krenuli u napad. No, odmah su je i izgubili, a netko od gostujućih nogometaša Malatyaspora pokušao je dugom loptom proigrati svog napadača.

Serkan Kirintili je pratio tu akciju i istrčao prema lopti. Što mu se u tom trenutku 'motalo' po glavi? Tko zna... Kako god bilo, Serkan Kirintili je mrtav-hladan s obje ruke namjerno uhvatio tu loptu, ali izvan svog šesnaesterca!

Bilo je to, pazite sad, u 13 - da TRINAESTOJ - sekundi utakmice!

Pravila nogometne igre su jasna, zna ih i iskusni Kirintili koji je odmah shvatio što ga čeka. Ispustio je loptu, počeo skidati rukavice i sam krenuo prema svlačionici... 'Preduhitrio' je suca koji mu je na izlasku s terena pokazao crveni karton.

Jasno, nitko se nije bunio, situacija je bila kristalno jasna, a kazna kakva je propisana i zaslužena.

Bivši igrač Fenerbahčea, Adanaspora, Ankare i još nekoliko turskih prvoligaških klubova te povremeni turski reprezentativac, tako je postao igrač koji je najbrže isključen u povijesti turskog nogometa! A ujedno je i među 10 najbržih uopće u povijesti nogometa iako je tu konkurencija strašno jaka.

Spomenimo kako je Malatyaspor u tom susretu 8. kola turske Superlige pobijedio 2:0 golovima Guilhermea u 4. minuti te Yaclina u 52. minuti. Realno, Konyaspor se dobro i držao s obzirom na činjenicu da je 89 minuta i 47 sekundi utakmice imao igrača manje na terenu.