'IZ PODRUMA' DO VRHA

Neureuther spektakularno šokirao veleslalomaše

11.01.2014 u 14:53

Nijemac Felix Neureuther pobjednik je veleslaloma za Svjetski kup voženog u švicarskom Adelbodenu, dok je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo 26. mjesto sa 2.78 sekundi slabijim vremenom

Neureuther je do svoje druge pobjede zaredom, najbolji je bio i u slalomu u Bormiju u ponedjeljak, stigao sa sedmog mjesta nakon prve vožnje nadoknadivši 1.32 sekunde zaostatka za Francuzom Thomasom Fanarom, koji je bio vodeći nakon prve vožnje.

Prvu veleslalomsku pobjedu u karijeri Neureuther je proslavio sa 10 stotinki ispred drugog Fanare, dok je treće mjesto zauzeo Austrijanac Marcel Hirscher sa 19 stotinki zaostatka. Ted Ligety je ispao u drugoj vožnji.

Ivica Kostelić je nakon 19. mjesta u prvoj vožnji, u drugoj bio među najsporijima, te je tako pokvario plasman za sedam mjesta osvojivši pet bodova.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa i dalje je vodeći Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 652 boda, drugi je Hirscher sa 575, a treći Amerikanac Ted Ligety sa 333. Kostelić je 39. sa 111 bodova.

U redoslijedu veleslalomaša vodi Hirscher sa 380 bodova, drugi je Francuz Alexis Pinturault sa 305, a treći Ligety sa 260, dok je Kostelić 29. sa 29 bodova.