serie a

Neuništivi Jose Mourinho stigao je do novog rekorda, Napoli i dalje jedini s maksimalnim učinkom od sedam čistih pobjeda

03.10.2021 u 21:03

Nogometaši Napolija i nakon 7. kola Serie A imaju stopostotan učinak, a do sedme uzastopne pobjede stigli su na gostovanju u Firenci, gdje su svladali Fiorentinu 2:1. A Jose Mourinho je na klupi Rome stigao do još jednog rekorda

Fiorentina je prva stigla do prednosti, kad je na asistenciju srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića mrežu pogodio Argentinac Lucas Martinez Quarta. Napoli je izjednačio u 39. minuti. Iako je domaći golman, Poljak Dragowski, obranio kazneni udarac Lorenzu Insigneu, prvi je na odbijenu loptu dotrčao Meksikanac Hirving Lozano i poslao ju u mrežu.

Gol za preokret i pobjedu Napolija u 50. minuti je postigao nekadašnji branič Dinama Amir Rrahmani nakon ubačaja Piotra Zielinskog. Rrahmaniju je to već drugi gol u ovoj sezoni.

Napoli je s maksimalnim 21 bodom na vrhu ljestvice ispred branitelja naslova Intera koji ima 17 bodova. Treći je Milan sa 16 bodova i utakmicom manje, a četvrta je s 15 bodova Roma koja je na Olimpicu 2:0 svladala Empoli.

Henrikh Mkhitaryan je bio najbolji igrač Mourinhove momčadi. U 42. minuti je armenski nogometaš asistirao Lorenzu Pellegriniju za vodeći gol, a u 48. minuti je i sam pogodio mrežu Empolija za konačnih 2:0.

Ovom je pobjedom Jose Mourinho je ispisao povijest Serie A. Portugalac je postao prvi trener koji je od sezone 1994./'95., kad je uvedeno pravilo da se za pobjedu osvajajau tri boda, povezao 42 uzastopne domaće utakmice bez poraza. Mourinho je to ostvario vodeći Inter i Romu, a s 'vučicom' je ove sezone igrao četiri domaće utakmice.

Verona je stigla do druge ovosezonske pobjede u Serie A pod vodstvom Igora Tudora, a na svom je terenu svladala Speziju s uvjerljivih 4:0.

• +4
Serie A, Verona - Spezia, 2021/22 Izvor: EPA / Autor: EMANUELE PENNACCHIO

Argentinac Giovanni Simeone je već u 4. minuti postigao vodeći gol za Veronu. Za 2:0 je pogodio Davide Faraoni u 15. minuti, a Gianluca Caprari je u 42. minuti povećao prednost domaćih na 3:0. Za konačnih 4:0 strijelac je bio Brazilac Daniel Bessa u 71. minuti.

Bessu je u 73. minuti zamijenio Nikola Kalinić, dok su Boško Šutalo i golman Ivor Pandur ostali na klupi za pričuve.

Sampdoria i Udinese su odigrali utakmicu sa šest golova iz koje su obje momčadi izašle s po jednim bodom. Pereyra (15), Beto (44) i Forestieri (84) bili su strijelci za goste koji su vodili 1:0 i 2:1. Domaća momčad do prvog izjednačenja stigla autogolom Strygera Larsena (24), za 2:2 je strijelac bio Quagliarella (47) iz kaznenog udarca, a za 3:2 je pogodio Candreva (69).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Bologna je svladala Lazio 3:0, a strijelci su bili Barrow (14), Theate (17), Hickey (68).